ALAVIS STOMAX pro kočky/psi

63g do 7 dnů 424 Kč
+
Doprava zdarma

Stomax™ pro psy a kočky je přírodní produkt pro zdravé zažívání psů a koček.
Stomax™ je prebiotikum s vysokou schopností absorbovat vodu, což má velký význam při průjmových onemocněních. Obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry narušenou při zažívacích potížích nebo po léčbě antibiotiky a podporuje účinné trávení. Stomax™ může být užíván jak krátkodobě při akutním stavu, tak delší dobu při chronických potížích.

Účinky Stomaxu™:

  • účinný při různých zažívacích potížích,
  • posiluje ochranný účinek hlenu žaludeční a střevní sliznice a tím zvyšuje její ochranu,
  • přispívá k obnově střevní mikroflóry a obnovuje její rovnováhu,
  • má vysokou schopnost zadržovat vodu (důležité pro normalizaci řídké stolice),
  • obsahuje prebiotickou vlákninu pro lepší výživu a absorpci minerálů.

Látky obsažené v přípravku Stomax™:
Vláknina z buněčných stěn brambor PV70 - tato vláknina má vysokou schopnost zadržovat vodu (důležité při průjmech) a má vysoký podíl celulózy, která má příznivý vliv na metabolismus cukrů a tuků. Vláknina má také význam pro podporu střevní mikroflory, zvyšuje objem střevního obsahu a napomáhá jeho jemnějšímu a snadnějšímu posunu střevem, ředí žluč a toxiny, které by mohly poškodit tlusté střevo.
Inaktivované kvasnice - slouží jako živina pro prospěšné mikroorganismy v tlustém střevě. Jsou klasifikovány prebiotikum, což znamená, že živí prospěšné bakterie a zároveň stimulují funkci střeva a zlepšují střevní peristaltiku (svalová aktivita pro správný posun stravy ve střevech).
Inulin/oligofruktóza - je zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie a ve střevě se chová jako rozpustná vláknina. Jeho význam je v probiotickém účinku a v podpoře střevní peristaltiky. Dále přispívá ke zvýšení příjmu vápníku, fosforu, železa atd. z denního příjmu krmiva. Zdrojem inulinu ve Stomaxu™ je rostlina čekanka.
Lecitin - je přírodní mastná kyselina, která je obsažená v tělesných buňkách. Lecitin spolu s vlákninou z brambor vytváří při styku s vodou gel, který účinně chrání žaludeční a střevní sliznici. Lecitin má také velký význam pro funkci trávicích enzymů a slinivky břišní, napomáhá smíchání tuků a vody, podporuje metabolismus cholesterolu a má velký význam v buněčných membránách.
B-vitaminy - jsou nezbytné při trávicích potížích, kdy je jejich vstřebávání narušeno a odcházejí z těla při vysoké ztrátě tekutin, např. při průjmech. B vitaminy působí proti stresu, zvyšují krvetvorbu a podporují metabolismus.

Dávkovací tabulka

Hmotnost psa, kočky 2x denně
do 10 kg 1/2 odměrky
10 – 25 kg 1 odměrka
25 a více kg 1,5 odměrky

Způsob použití:

Prášek smíchejte s vodou a pak s krmivem.

Délka užívání:

Pro optimální funkci trávení u senzitivních zvířat by měla léčba pokračovat po dobu 3 až 12 týdnů. Zlepšení je patrné během jednoho až dvou dnů.

Balení:

63 g, odměrka

Upozornění:

Veterinární přípravek. Skladujte uzavřené v suchu při pokojové teplotě. Země původu Švédsko.