Heureka fb
Stahněte si aplikaci Mobilní aplikace krmeni.cz pro Android Android a Mobilní aplikace krmeni.cz pro iOS iOS
Zavolejte nám: 737 051 520 (po - pá: 8:00 - 17:00)
košík: prázdný

Přihlášení a registrace

Přihlášení Facebookem

Přihlásit se Facebookem

Blog CZ/SK

Výživa psa od štěněte po seniora

V dnešním článku se dozvíte, jak porozumět tabulce výživových složek granulí a jak jednotlivé parametry vyhodnotit. Sledovat budeme především obsah bílkovin, tuků, vlákniny, poměr vápníku a fosforu.

publikováno: 27.11.18

Výživa koček od kotěte po seniora

V dnešním článku se dozvíte, jak porozumět jednotlivým výživových složkám obsažených ve stravě pro kočky a jak jednotlivé parametry vyhodnotit. Sledovat budeme především obsah bílkovin, tuků, vlákniny a rozdílům mezi psem a kočkou.

publikováno: 27.11.18

Tip na krmení pro psy s nadváhou

Věděli jste, že až 50 % domácích mazlíčků trpí nadváhou? Přebytečná kila zvyšují riziko zdravotních problémů nejen u lidí, ale i u psů. Protože svého čtyřnohého parťáka milujete, určitě nechcete, aby byl nemocný. Co tedy dělat, když je pes obézní? Důležité je upravit mu krmení a/nebo zvýšit fyzickou aktivitu.

publikováno: 13.11.18

Jak vybrat vhodné doplňky stravy

Doplňků výživy je na trhu celá řada a všechny se předhání v tom aby nabídly ten zaručený produkt pro zdraví vašeho mazlíčka. Jak je to doopravdy a co vše potřebuje váš mazlíček, se podíváme v dnešním článku.

publikováno: 23.10.18

Jak správně vybrat vhodné krmivo

V dnešním článku se podrobněji zaměříme na granule. Při výběru vhodné značky bychom se neměli spoléhat jen na reklamu ani na osvědčené rady pejskařů, které potkáme v parku (i když někdy je dobrá rada nad zlato) ani na to, že určité granule pejskovi chutnají. Psům totiž mnohdy víc chutnají granule nekvalitní, které jsou dochucené solí a chemickými příchutěmi. Hlavní kritérium při rozhodování by mělo být jednoznačně složení! (Pokud složení zhodnotíme jako kvalitní, vzorek několika značek pak můžeme předložit psovi, aby si sám vybral, které mu budou víc chutnat.) Při výběru bychom neměli hledět pouze na cenu, ale zejména na kvalitu. Mějme na paměti, že zdravý a dobře živený pes navštěvuje veterinárního lékaře pouze při prevenci. Proto není vhodné na výživě šetřit. U běžně aktivních dospělých psů je prvotním úkolem zajištění optimální tělesné hmoty, podpora zdravého zažívání a úprava kondice kůže a srsti.

publikováno: 23.10.18

Rozdělení granulí podle způsobu výroby

Granule pro psy a kočky jsou v podstatě kompletní krmná směs, která může být vyrobena
několika různými způsoby. Podle procesu použité výrobní technologie rozdělujeme krmiva na
extrudované, pečené, lisované a mrazem sušené.

publikováno: 23.10.18

Rozdělení krmiv podle kvality

Výrobci granulovaná krmiva rozdělují do několika kategorií od ekonomických řad až po
ultrapremiové. Čím se jednotlivá označení liší?

publikováno: 23.10.18

Jak se připravit na hárání?

Pořídili jste si štěně - fenku a přemýšlíte, kdy bude poprvé hárat? Záleží na plemenu.

publikováno: 04.05.18

Jak vybrat vhodné granule?

granuleSnad každý pejskař chce, aby byl jeho mazlíček zdravý a v dobré kondici nejen jako štěně, ale i jako psí senior. Kromě genetiky se na pevném zdraví a dlouhověkosti podílí i výživa, proto by se výběr kvalitního krmiva neměl podceňovat. Jelikož je na trhu velké množství různých značek, najít tu pravou není vždy snadné. Čím se řídit při výběru granulí?

publikováno: 04.05.18

Kdy a jak začít s výcvikem psa - 4 nejdůležitější úkoly, o kterých se nemluví

Právě jste si ho přivezli – je malé, chlupaté, všude vykonává potřeby, okusuje co může, no prostě neposlouchá a zlobí, Vaše vysněné štěňátko. Nerodí se s tím, že ví, co znamená „Alíku, ke mně“, že se čůrá pouze venku na zahradě, v noci se spí, má odpočívat, když nejste doma, že vodítko se nekouše a není potřeba všechny poskákat. Kdy a jak začít s výcvikem takového pejska? To Vám prozradím v následujícím článku.

publikováno: 16.04.18
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace