23.05.10 Život s kočkou

Jarní budovatelská prosba

Je máj, lásky čas...

A zároveň máme za sebou „svátek práce“.

Tak to by bylo, aby to nebylo ! 

Proto jsme se pustili do dlouho odkládané realizace dalších samostatných ubikací formou půdní vestavby. Prostory budou splňovat i podmínky pro případný karanténní provoz. Tyto úpravy jsme byli nuceni pozastavit loni v létě, kdy nám plány překazila nečekaná povodeň.

A tak k tomu všemu kočičímu tanci prostě oblékáme montérky a dobrovolně se vrháme do akce.

Vchod do další kočičí sekce je hned vedle venkovní voliéry propojené s vnitřním zatepleným apartmá (cosi jako kočičí garsoniéra s verandou), vstup je po schodech (fotografie zobrazují stav v průběhu realizace, nikoliv tedy finální).

Uvnitř se rodí průchozí půdní sekce, v plánu je střešní okno, rozvody vody, podlahy, obklady, no prostě vše, co je k pořádnému „bydlení“ potřeba. Kočky samozřejmě v průběhu akce vedou stavební dohled, o všem na místě řádně schůzují, nezbývá nám tedy, než podat výkon.

Pokud jde o prostory, k dispozici jsou téměř neomezené. Pokud jde o prostředky k realizaci, je to samozřejmě vzhledem k současnému chodu zařízení složitější veterinární péči a krmení nelze pozastavit, brát není kde, a bohužel, nezřídka jsme nuceni řešit případy, které zavinil člověk svojí nezodpovědností, které by tedy vůbec nemusely být, kdyby se lidé konečně začali jako lidé chovat).

Když se buduje, žádá si to své. Jestliže se navíc buduje v rámci neziskových aktivit, žádá si to mnohem víc.

A jelikož se pomalu, ale jistě blíží vytoužené prázdniny, možná mnozí z vás začnou likvidovat nepotřebnou veteš, vyklízet chalupářské sklepy a kůlny, napadlo nás, že třeba někde někdo něco prostě vyhodí, ač by to mohlo ještě sloužit.

Možná se někomu kolem domu, na chatě či chalupě povaluje nevyužitý stavební materiál či jeho zbytky, který třeba již pouze zabírá místo, nebo vás budovatelské choutky časem přešly a materiál překáží (namátkou – jakékoliv dřevo, prkna, trubky, hutní materiál, cihly, dlažba, lepidlo, cement, nátěrové hmoty, polystyren, lino, koberce, prostě u nás najdete využití úplně vše, i to, co mě teď vůbec nenapadá). Bohužel, dopravu zajistit sami nezvládneme, ale na pohonné hmoty v rámci možností přispějeme.

Víme, že nejsme "zrovna u metra", i nám hlavou prolétla myšlenka, jestli to byl vůbec správný krok, opustit kvůli pomoci „nějakým mícám“ městský život, celkem funkční kariéru, ba i relativně pohodový život a vrhnout se na budování kočičího ráje v jihočeských luzích a hájích a co dál? Ale z takhle rozjetého vlaku se vyskakuje horkotěžko – zodpovědnost za téměř stovku svěřenců nám nikdo a nic neodpáře.

V našem „kočičím státě“ garantujeme samozřejmě naprostou „průhlednost“ využití potřebného (lidově řečeno, když se u nás řekne, že to bude stát, tak to stojí a neexistuje slovo „nejde“).

Na prostředí, v němž kočky u nás žijí, si totiž zakládáme především. Nehrozí tedy, že by u nás živořilo větší množství koček na nedostatečném prostoru, neexistuje, aby kočky zdravé a nemocné měly možnost se volně potkat, pomyšlení, že by kočky neměly dostatek prostoru a adekvátní podmínky k žití nás přímo děsí. A tak to možná někdy lehce přeháníme a z koček se pak stávají mlsní rozmazlenci. Jenže, kdo by odolal těm jejich sametovým pohledům?

Samozřejmě vítáme pomoc všeho druhu - jak finanční, neboť od financí se bohužel vše odvíjí, tak pomoc materiální, stejně tak jakkoliv podanou pomocnou ruku od zajištění propagace, tisku letáků a jejich roznos, přes organizaci benefičních akcí až třeba po naprosté novoty, které nám navrhnete právě Vy ;-)

Děkujeme Vám!

-----------------------------------------------------

Majka Šrámková, dobrovolník FELIX GREY o.s.

účet číslo 1002015761/2700

var.symbol 5

(finanční dary jsou odečitatelné od daňového základu, potvrzení samozřejmě vystavíme rádi a obratem)

www.felinogrey.estranky.cz

WWW.ARTCAT.CZ

Netradiční dárky, jejichž zakoupením přispějete na pomoc potřebným - děkujeme Vám.