12.02.10 Aktuality

MAMI, TATI, CHCEME PEJSKA

 

Knížka je určena pro všechny děti již od tří let, které si přejí pejska. Pomocí krásných ilustrací Venduly Hegerové vysvětluje, jak se o pejska starat, na co si dát pozor a co vše pejsek potřebuje. Knihou děti provází chytrý pejsek Kulíšek, od kterého se dozví užitečné rady. Do této praktické příručky pro všechny malé páníčky se jistě s potěšením začtou i jejich rodiče.

 

 

Ukázka z knihy:

CO NESMÍME

SPÁT S VÁMI V POSTÝLCE
První noc nejspíš neodoláte a vezmete nás do bezpečí vaší postýlky. Ale pokud tak budete činit každou noc, zvykneme si a nebudeme chtít spát už v našem pelíšku. Časem vyrosteme a vy zjistíte, že na spaní máte stále méně místa, v noci vás budeme budit, když se protahujeme, nebo se štěknutím pozdravíme se sousedovic Alíkem. A ráno budete nevyspalí, rozlámaní a budete litovat, že jste nám svůj pelíšek propůjčili...

SKÁKÁNÍ NA LIDI
Je moc pěkné, že vás má váš pejsek rád a chce se s vámi srdečně přivítat. Ale při radostném skákání vás může nejen zašpinit, ale menší děti i polekat a porazit. Proto ho to odnaučte hned na začátku.

CO MÁME RÁDI

DRBÁNÍ NA BŘÍŠKU
Milujeme hlazení a na bříšku nejvíc. Když jsme byli malí, hladila nás na něm maminka jazýčkem. Rádi se mazlíme, tulíme a necháme drbat...

HRANÍ SI S KAMARÁDY
Nejraději máme samozřejmě naše páníčky, ale když potkáme jiného pejska, chceme se s ním pozdravit, očuchat a hlavně hrát na honěnou. Přeci jen lidé nejsou tak rychlí a v našich hrách nám brzy přestanou stačit.

HRANÍ SI S LIDMI
Rádi si hrajeme. Běháme pro cokoli, skáčeme, přelézáme, podlézáme, plaveme...

UČÍME SE

SEDNI
Tento povel slouží hlavně k našemu zklidnění. Naučíte nás ho nejlépe tak, že nás mírně zatlačíte nad zadečkem směrem dolů a řeknete SEDNI. Když si sedneme sami, řekněte hned SEDNI a odměňte nás. Brzy pochopíme, co po nás chcete. Tento povel dávejte také u silnice. Nebudeme potom zbrkle vbíhat pod auta, ale v klidu počkáme, než nám dáte nový povel, třeba JDEME.

K NOZE
Povel K NOZE je jeden z nejdůležitějších. Naučíte nás tak přivolat, pokud se vzdálíme nebo nás chcete mít hned u sebe. Dívejte se na nás a zavolejte K NOZE. A když poslušně přiběhneme, zasloužíme si určitě nějakou dobrotu.

ZŮSTAŇ
Občas si všimneme v dálce něčeho zajímavého a chceme to prozkoumat, nebo se nám nechce loudat se jako páníčkové a rozhodneme se běžet napřed. Potom je dobré znát povel ZŮSTAŇ. Posaďte nás a řekněte ZŮSTAŇ, popojděte a my se nesmíme ani hnout. Když poslechneme, odměňte nás a hlavně pochvalte! Povel vždy ukončete například slovem VOLNO.
 

Nakladatelství Pierot

www.pierot.biz