08.09.08 Aktuality

Pivo pro psy konečně i v Čechách

V červnu letošního roku vstoupil na náš trh velmi zajímavý výrobek pro pejsky, se kterým bychom vás rádi seznámili, jedná se o pivo pro psy. Možná si teď zrovna myslíte, jestli si z vás neděláme legraci, ale opak je pravdou. Jedná se o velmi kvalitní výrobek, který si pejskové okamžitě zamilují.
Nejprve něco o historii celého produktu. Celá idea vznikla v hlavě manželů Berendsenových z jednoho malého holandského městečka u německých hranic, kde vlastní svůj velký obchod s chovatelskými potřebami, kde prodávají spoustu originálních produktů pro různé domácí mazlíčky, které si i sami navrhují. Oni sami mají doma dva výmarské ohaře, kteří jsou vždy prvními, kdo vyzkouší nové výrobky. Vývoj receptury piva pro psy trval několik let a to ve spolupráci s jedním známým belgickým pivovarem a místní kynologickou jednotou. Základem jejich receptury se stal ječný slad, stejně tak jako u lidského zlatavého moku, a ten se vaří dohromady s hovězím extraktem, který dovážejí přímo od brazilského dodavatele hovězího té nejlepší kvality. Výsledkem jejich několikaletého úsilí, kdy postupně vytvářeli recepturu, která zachutná té nejširší škále pejsků různých plemen, bylo korunováno nebývalým úspěchem a to nejen ze strany psích konzumentů, kde podle výzkumu prováděného v Holandsku na stovkách psů si více než 90% z nich zamiluje tuto pochoutku od první chvíle, tak i úspěchem obchodním, kdy se v prvním roce podařilo prodat statisíce kusů tohoto psího lahodného moku.
Jedná se tedy o doplňkové krmivo pro psy, které by mělo sloužit jako kvalitní odměna pro vašeho miláčka nebo jako dárek pro pejska vašich známých. Je samozřejmostí, že pivo pro psy neobsahuje alkohol ani bublinky. Zvláštností je, že pejskům na rozdíl od jejich páníčků nejlépe chutná pivo při pokojové teplotě, jelikož pak zřetelněji cítí vůni masa ve výrobku.
Co by to bylo za pivo, kdyby nemělo pořádnou pěnu. Té docílíte nalitím části piva do misky a zbytek se musí protřepat v láhvi a poté se pěna dolije. Pro běžnou denní konzumaci se pro většinu psích plemen doporučuje pít  půl jedné láhve denně, druhá půlka se může nechat v lednici až 3 dny po otevření.
Často se lidé ptají, zda-li by i oni mohli ochutnat pivo pro psy, samozřejmě že ano, jelikož je psí pivo vyráběno z velmi kvalitních surovin určených i pro lidskou spotřebu, ale psím páníčkům se raději doporučuje zůstat u jejich verze z chmelu, která jim jistě bude chutnat lépe.
V minulém roce se rozšířil export i do dalších zemí mimo Holandsko, kde se tento produkt stal opravdovým bestsellerem, jelikož vytváří zcela novou a unikátní kategorii psího snacku. Vzhledem k tomu, že český národ nejen miluje pejsky, ale i dobré pivko, tak věříme, že tento produkt bude pro naše české čtyřnohé kamarády a jejich páníčky tou správnou trefou do černého, takže i vy si nezapomeňte připít se svým nejlepším přítelem!