11.11.09 Aktuality

Pozvánka na charitativní akci - Máme rádi zvířata

Charitativní akce "Máme rádi zvířata" se stala již tradiční předvánoční akcí pořádanou na zámku v Brandýse nad Labem. Místní vojensko-historický spolek pod patronací města zde již poněkolikáté pořádá historizující vánoční trhy, které slouží jedinému účelu, a tím je pomoc zvířecím útulkům. Každý rok volí pořadatelé jiné historické téma, aby navodili dobovou atmosféru na nádvoří i v přilehlém okolí malebného renesančního zámku, který je od Prahy dnes již vzdálen málem opravdu coby kamenem dohodil. (Z Černého mostu je to deset kilometrů.) Letošním tématem celodenní akce je doba Karla VI. (6) a dějinná událost vojenské pomoci Rakouska Rusku v jeho válce s Tureckem. Na jediný den se tak návštěvníci budou moci podívat v čase do 18. století a krom tržiště s řemeslníky shlédnout alespoň část pestrého programu.


Celá akce bude započata v sobotu 5. prosince v 10. hodin a ukončí ji až tma s výstřely v bitevní ukázce členů vojensko-historických a šermířských spolků, která vypukne v 18. hodin.


Letošní útulek, který přijede se svými svěřenci na brandýský zámek, je z Mělníka. A s výřečností moderátora pana Srstky tak mnohá zvířátka budou moci nalézt laskavé lidské srdce a nový domov. Také to nebudou jen psi a kočky, ale i fretky, jejichž útulek je též pozván.


O program se postarají: šermířská a divadelní společnost "Memento mori" z dalekého Uherského Ostrohu, skupina historického šermu "Páni z Kolína", jejichž dívčí část se věnuje historické hudbě. Dále pak hudební skupina "Paduana Hispanica" a soubor historického tance "Mariane", niněrista pan Netušil a mnozí další, kteří svým umem chtěli pomoci. A nebudou to jen kejklíři a tanečnice, šermíři a hudebníci, ale také pan Rudolf Desenský, "Artemis", známý to psycholog psů i středočeská kynologická záchranná brigáda. Zapomenout nemůžeme ani na divácky oblíbené fireshow ze Šumperka s programem "Kdy přijde Xena?" a kata Pawouka, který zcela zdarma a rád "mučí" návštěvníky.

A to hlavní je vstupné. Vstupenkou je totiž jakákoliv psí nebo kočičí konzerva nebo granulovaná strava v libovolném množství. Zakoupit lze i na místě. Loni jsme jako francouzští revolucionáři a barikádníci naplnili během dne vstupenkami dvě obrovské kádě, které nasytily pejsky a kočičky, jejichž osud jim přichystal neuvážený lidský čin. Letos bychom chtěli mít vstupenek celý vůz a zahnat alespoň na chvilku tak z očí zvířátek v klecích smutek.


Srdečně zveme každého, kdo chce a umí pomoci a žít pro druhé na sobotu pátého prosince na brandýský zámek.

Více na: www.gardabrandys.websnadno.cz