Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
06.03.16 Aktuality

Příchod jara

S nadcházejícím oteplováním se prodlužuje také doba, kterou váš mazlíček tráví prozkoumáváním terénu na procházkách. Jak o něj v jarním rozpuku nejlépe pečovat?

 

1. Podávejte mu vyváženou stravu

Na jaře se probouzí k životu nejen příroda, ale i vaši domácí parťáci, kteří začínají být mnohem aktivnější a zejména pejsci si užívají venkovní radovánky a dlouhé procházky. Proto jim poskytněte vyváženou stravu s dostatkem vitaminů a minerálů, která jim dodá vše potřebné. Vhodné jsou i vitaminové pasty s různými příchutěmi.

2. Vyčesávejte srst

Podzim a jaro je charakteristické línáním, kdy u koček a psů dochází k výraznému padání srsti, která se postupně obměňuje. Je proto nutné ji častěji vyčesávat, aby nedocházelo k zacuchávání. Pravidelné kartáčování navíc zabrání i nánosům chlupů v domácnosti, také rychleji objevíte případné kožní problémy nebo přítomnost nežádoucích parazitů.

3. Zatočte s parazity

Nejvhodnějším způsobem prevence je používání antiparazitik, která jsou k dostání v různých podobách (obojky, spot-ony, spreje atd.). Účinně pomáhají překonat nápor parazitů a odolat případným infekcím.

4. Kožní nemoci a alergie nepodceňujte

V období jara mnozí z nás trpí na nejrůznější alergie. Ty se však mohou projevit i u zvířat. Nejrůznějším alergiím a nemocem mnohem častěji podléhají kočky s astmatem a kočky kardiaci. Proto je nutné, abyste při jakýchkoli obtížích navštívili odborníka, který vám poradí, co je pro vaše domácího mazlíčka nejlepší. Rozhodně příznaky alergií nepřehlížejte. Psi zase často trpí na různé ekzémy. Vodní toky jsou často zdrojem nejrůznějších bakterií, které zapříčiňují vznik kožních obtíží, proto je dobré po každém venkovním koupání vašeho parťáka znovu doma opláchnout čistou vodou (jednou za čas použijte i speciální zvířecí šampón). U psů je pak velmi důležité, abyste jim řádně vysušili uši. Při zjištění kožních problémů pak platí jen jediná zaručená rada – včas navštívit veterináře!