Antiparazitní spot-on BOB MARTIN clear dog

2-10kg (S) DLOUHODOBĚ VYPRODÁNO 123 Kč
+

Vyhrazený veterinární léčivý přípravek. Roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro psy S, M, X, XL.

Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus).
Blechy budou usmrceny během 24 hodin. Insekticidní účinnost proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 8 týdnů.
Délka akaricidního účinku proti klíšťatům přetrvává po dobu 4 týdnů (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus).
Klíšťata jsou usmrcena obvykle během 48 hodin po kontaktu s fipronilem. Pokud jsou však už klíšťata některých druhů přítomna (Dermacentor reticulatus) v době aplikace přípravku, nemusí dojít k usmrcení všech klíšťat během prvních 48 hodin.

Složení:

Fipronilum 100 mg v 1 ml roztoku.
Pro malé psy 0,67 ml obsahuje 67 mg Fipronilum.
Pro střední psy 1,34 ml obsahuje 134 mg Fipronilum.
Pro velké psy 2,68 ml obsahuje 268 mg Fipronilum.
Pro velmi velké psy 4,02 ml obsahuje 402 mg Fipronilum.

Pomocné látky


                                     Butylhydroxanizo       Butylhydroxyltoluén
malé psy      02-10kg        0,134mg/pipeta          0,067mg/pipeta
střední psy   10-20kg        0,268mg/pipeta          0,134mg/pipeta
velké psy      20-40kg        0,536mg/pipeta          0,268mg/pipeta
obří psy        40-60kg        0,804mg/pipeta          0,402mg/pipeta

Použití:

Cílový druh zvířat: psi.

Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus).
Insekticidní účinnost proti blechám přetrvává po dobu 8 týdnů (Ctenocephalides spp.) a akaricidní účinnnost proti klíšťatům přetrvává po dobu 4 týdnů (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus).
Blechy budou usmrceny během 24 hodin. Klíšťata jsou usmrcena obvykle během 48 hodin po kontaktu s fipronilem. Pokud jsou však už klíšťata některých druhů přítomna (Dermacentor reticulatus) v době aplikace přípravku, nemusí dojít k usmrcení všech klíšťat během prvních 48 hodin.

Kontraindikace:

Neaplikujte štěňatům mladším než 2 měsíce a/nebo vážícím méně než 2 kg u malých psů, 10 kg u středních psů, 20 kg u velkých psů a 40 kg u velmi velkých psů.
Nepoužívejte u nemocných zvířat (např. celkové onemocnění, horečka) nebo u zvířat v rekonvalescenci.
Nepoužívejte u králíků z důvodu možného výskytu nežádoucích účinků či dokonce až úhynu.
Tento přípravek je určen pro psy. Nepoužívejte u koček, aplikace může vést k předávkování.
Nepoužívejte u zvířat se známou přecitlivělostí na léčivou látku nebo některou z pomocných látek.

Nežádoucí účinky:

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátké období hypersalivace způsobené především vlastnostmi pomocných látek.
Velmi vzácně byly po použití přípravku hlášeny tyto nežádoucích účinky: přechodné kožní reakce v místě aplikace (tvorba šupin na kůži, lokální vypadávání srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti. Výjimečně byly po použití pozorovány hypersalivace, reversibilní neurologické symptomy (hyperesthesie, deprese, nervové příznaky), zvracení nebo respirační symptomy.

Upozornění:

Vyhněte se častému koupání a šamponování zvířete, protože délka trvání účinku přípravku za těchto okolností nebyla testována.
Přípravek nezabrání přichycení klíšťat na zvířata. Pokud byla zvířata ošetřena před tím, než přišla do styku s klíšťaty, budou klíšťata usmrcena během 24-48 hodin po přichycení, To obvykle nastane ještě před napitím, což sníží, ale nevyloučí riziko přenosu chorob. Po uhynutí klíště obvykle ze zvířete odpadne, ale pokud by zůstalo přichycené, je možné ho odstranit jemným otočením.
Blechy z domácích zvířat často zamořují zvířecí pelíšky, podložky, místa, kde zvířata pravidelně odpočívají, jako jsou koberce a měkký nábytek, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření ošetřit vhodnými insekticidy a pravidelně čistit pomocí vysavače.
Aby se dosáhlo optimálního zvládnutí nákazy blechami v domácnosti, kde je chováno více domácích zvířat, měli by se vhodným insekticidem ošetřit všichni psi a kočky chovaní v domácnosti.
Při léčbě nákaz je vhodné léčit vhodným přípravkem ve stejnou dobu všechny psy, kteří jsou mezi sebou v kontaktu.
Před léčbou se musí zvířata přesně zvážit.
U ošetřovaného zvířete zabraňte zasažení očí. V případě náhodného zasažení oka neprodleně zasažené oko vypláchněte velkým množstvím vody.
Je důležité přípravek aplikovat na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže olizováním odstranit, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat.
Nedovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.
Přípravek neaplikujte na zraněnou nebo poškozenou kůži.
Přípravek může poškozovat malované, lakované a jiné povrchy v domácnosti nebo nábytku.
Fipronil může mít nepříznivý vliv na vodní organismy. Zabraňte kontaminaci vodních nádrží, vodních toků a odpadních vod tímto přípravkem nebo prázdným obalem.

Dávkování:

Jedna dávka:

Malí psi (2-10 kg): 0,67 ml (67 mg fipronilu).
Střední psi (10-20 kg): 1,34 ml (134 mg fipronilu).
Velcí psi (20-40 kg): 2,68 ml (268 mg fipronilu).
Velmi velcí psi (40-60 kg): 4,02 ml (402 mg fipronilu).

Podávejte formou místního podání na kůži následujícím způsobem: 1 pipeta na psa nebo v případě hmotnosti nad 60 kg 2 pipety 2,68 ml.

Aplikace:

Pouze pro zevní použití.Pipetu vyjměte z blistru. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte horní část uzávěru, čímž pipetu otevřete.Rozhrňte psovi srst tak, aby byla viditelná kůže. Přiložte špičku pipety přímo na kůži a jemně vymáčkněte. Přibližně polovinu obsahu vyprázdněte na každé ze dvou míst na zádech psa, nejlépe na bázi hlavy a mezi lopatky.Několikrát pipetu zmáčkněte, abyste zajistili podání úplné dávky. Roztok neaplikujte na srst a ani ho nevtírejte do kůže.Aplikace roztoku podle návodu minimalizuje možnost, že si zvíře roztok olíže. Nedovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.Aplikace roztoku podle návodu minimalizuje možnost, že si zvíře roztok olíže. Nedovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.Je třeba zabránit nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, protože srst v místě aplikace pak působí slepeným dojmem. Dojde-li však k tomu, tento účinek vymizí do 24-48 hodin po aplikaci. Na srsti mohou být vidět krystaly a během 24-48 hodin po aplikaci se může vyskytnout mírná tvorba šupin.Režim ošetření:Pro optimální zvládnutí napadení blechami a/nebo klíšťaty může být režim ošetření založen na místní epidemiologické situaci.Minimální délka intervalu mezi dvěma ošetřeními je 4 týdny.

10. 11. 2017
  • kvalita za nízkou cenu

03. 11. 2017
  • Spokojenost za dva dny se už pejsek přestal drbat

28. 09. 2017
  • dobrá cena
  • nic

16. 08. 2016

28. 07. 2016

V pořádku.

30. 06. 2016

28. 05. 2016
  • Rychlost aplikace
  • ?

Poměr cena-funkčnost

19. 04. 2016

15. 03. 2016
  • funguje v pohode

spokojenost uz jsem vyzkousela vicekrat.

11. 10. 2015

03. 09. 2015

20. 07. 2015
  • Účinný hlavně proti klíšťatům

Po různých sprejích a obojcích s různou kvalitou účinku konečně něco, co funguje jako odpuzovač klíšťat s účinností alespoň 90%.

01. 05. 2015

dobře otevíratelný, jednoduchá aplikace, rychlí účinek. :-)

01. 05. 2015

dobře otevíratelný, jednoduchá aplikace, rychlí účinek. :-)

15. 04. 2015