30.11.09 Aktuality

Vánoční dárky pro kočky

Kočka je zvíře jako stvořené pro dokreslení správné vánoční atmosféry. Majitelé kocourů a koček potvrdí, že kdyby si jejich chlupatá zlatíčka mohla vybírat dárky, přistoupila by k tomu určitě s větší fantazií než lidé. Od koček se můžeme mnohému naučit, protože to jsou osobnosti s dobrým vkusem, elegantním chováním a sportovním duchem. Jak je odměnit za něžné mňoukání, láskyplné olizování a přátelské dovádění? Nejlépe vánočním dárkem, který je potěší, zabaví a podpoří jejich jedinečnost.

 

Vždyť Vánoce patří i kočkám, tak svému kočičímu mazlíčkovi dopřejte hezké vánoční svátky a hlavně nezapomeňte na pěkný dárek (nejlépe několik). A co udělá takové kočce radost? Pro inspiraci nemusíte chodit daleko – stačí si vzpomenout, jaké radovánky a předměty v domácnosti kočičku v poslední době zaujaly a máte vyhráno.

I kočka je pro své pány členem rodiny, někým, s kým se počítá, kdo dělá „svým“ lidem společnost a hebkým kožíškem pomáhá i proti splínům. A tak stejně jako kupujeme dárky pro své nejbližší a (nejen) touto formou jim ukazujeme, že nám na nich záleží, tak bychom neměli zapomínat ani na čtyřnohé kamarády a kamarádky. Tím pravým vánočním překvapením získáte přízeň milovaného stvoření, navíc se pokocháte pohledem na spokojenou malou šelmičku.

Mezi klasické kočičí dárky patří pelíšek, škrábadlo nebo prolézačka. Nad těmi ale svobodomyslná míca ohrne nos, aniž by je vyzkoušela. Stejnou službu jí totiž udělá jakýkoliv nábytek v bytě nebo domě. Kočka se majitele neptá na svolení a odpočívá kdekoliv, kam doskočí. Pelíšek si vytvoří zejména na zakázaných místech jako je zásuvka ve stole, kuchyňský dřez, žehlicí prkno nebo hromada vyžehleného a voňavého prádla. Pokud jí to dovolíte, zabrousí si drápky o gauč či koberec. Většina koček si také libuje v okusování pokojových rostlin nebo kytic ve váze. Pokud tedy nechcete přijít o svůj oblíbený fíkus, věnujte kočce nejoblíbenější rostlinu - šantu kočičí. Mnoho koček rádo krade paničkám sponky či jiné ozdoby do vlasů, nahraďte je pro raději vhodnou kočičí hračkou – zaručeným úspěchem bude také dárek hlučný – třeba pískací myška nebo míček s rolničkou.

 

A co rozhodně neurazí žádnou kočku na světě? Přece chutná a ještě navíc zdravá lahůdka. Ideální volbou je zdravý pamlsek Whiskas.

 

Mléko (Catmilk)

- doplňková strava pro kočky od 6. měsíce věku. Běžné kravské mléko do kočičího jídelníčku nepatří, své kočce však můžete dopřát mléko speciálně pro kočky upravené - s nízkým obsahem laktózy. Kočičí mléko milují nejen koťata, ale i dospělé kočky. Kočičí mléko má skvělou chuť a je přirozeným zdrojem vápníku a vitamínů.

 

Temptations

- doplňková strava pro dospělé kočky v podobě speciálních křupavých polštářků s náplní z kuřecího masa a sýru. Pro kočky je celkem typické, že jsou v jídle vybíravé. Láska prochází žaludkem, i ta nejvybíravější kočka se ráda nechá omámit skvělým jídlem. Svádění v podobě zdravých polštářků Whiskas® Temptation kočka zajisté podlehne.

 

 

Anti-Hairball

- doplňková strava pro dospělé kočky k prevenci zvracení chlupů. V přírodě konzumuje kočka k vyčištění svého zažívacího ústrojí trávu, v bytě to není dost dobře možné. Chutné polštářky s náplní Whiskas® Anti-Hairball se hodí zvlášť pro kočky žijící v domácnosti, protože odstraňují chomáčů (tzv. bezoáry) ze zažívacího ústrojí.

 

Dentabits

- doplňková strava k péči o zuby dospělých koček. Je potvrzeno, že více než 70 % koček ve věku 20-27 měsíců má příznaky periodontálního onemocnění. Dentální pochoutka Whiskas® Dentabits pomáhá snižovat tvorbu zubního plaku a kamene. Žvýkáním chutných speciálně vyvinutých granulí Whiskas® Dentabits se kočky vyhnou nepříjemnému čištění zubním kartáčkem a zároveň dělají něco pro své zdraví. Speciální tvar granulí, jedinečná abrazivní struktura a výtažky ze zeleného čaje udržují chrup kočky v dobrém stavu.

 

Supreme s celými kousky masa ve šťávě

- kompletní krmivo pro dospělé kočky v podobě superprémiových kapsiček. Whiskas® Supreme kapsičky obsahují celé kousky ryb nebo masa v želé či ve šťávě, a to mají kočky bez rozdílu opravdu rády. Kočka je nevíc dravá šelma, má raději jídlo s vyšším obsahem masa a bílkovin. Kapsičky Whiskas® Supreme mají až o třetinu vyšší obsah bílkovin oproti standardním kapsičkám Whiskas. Vánoční svátky jsou tou pravou chvílí na ochutnání něčeho lepšího...

 

Kapsičky Whiskas® Supreme jsou dostupné v mnoha příchutích:

- s celými kousky hovězího masa ve šťávě

- s celými kousky kuřecího masa v želé

- s celými kousky sardinek v želé

- s celými kousky tuňáka ve šťávě

 

Vyzkoušejte postupně všechny příchutě, ať zjistíte, kterou má vaše kočka nejraději. Je totiž dokázáno, že ne všechny kočky mají rády ryby – některé preferují maso hovězí a jiné kuřecí…

 

K lepšímu přijímání kapsiček je potřeba dodržet několik základních pravidel:

• Kapsičky podávejte vždy v pokojové teplotě (nikdy ne přímo z ledničky).

• Pokud chcete zvýraznit chuťové vlastnosti, tak je možné obsah ohřát, ale teplota by neměla překročit 40°C.

• Podávejte vždy přiměřenou dávku podle návodu na obalu.

• Potravu, kterou kočka nezkonzumuje do 15 minut, odstraňte.

• Granule můžete udělat pro kočku atraktivnější, pokud na ně dáte trochu vlhkého krmiva třeba z kapsičky.

 

Co radí veterinář?

Lidé často chybují ve volbě kočičí stravy. MVDr. Leoš Železný, veterinář a odborník na výživu psů a koček varuje před domácí stravou pro kočky: „Vařená strava představuje vždy potencionální hygienická rizika. Při manipulaci se syrovým masem se neubráníte možné kontaminaci bakteriemi. V neposlední řadě hrozí také přenos některých parazitárních onemocnění. Co se týká vařené stravy, tak i při nejlepší snaze nikdo není schopen namíchat správnou recepturu doma.“

 

MVDr. Železný upozorňuje také na nevhodnost lidských laskomin: „Lidské cukrovinky kočkám škodí, nebezpečná je především čokoláda. Existují samozřejmě i zdravé pamlsky, kterými můžete zpestřit kočce jídelníček. Na trhu jsou různé pochoutky určené přímo pro kočky. Můžete zkusit různé novinky, které se prodávají ve specializovaných obchodech s chovatelskými potřebami a u veterinářů.“

 

Další informace získáte na:

www.whiskas.cz