29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
09.08.15 Aktuality

5 zásad o cestování se psem

Chystáte se s rodinou či přáteli vyrazit za odpočinkem a nevíte, co si počít s vaším psím mazlíkem? Zkuste ho letos vzít s sebou.

 

Prozkoumejte teritorium

Ať už se vydáte do jakékoli země, je třeba zjistit, co tam vyžadují za očkování. To by vám měl bez problému sdělit veterinář. Určitě doma nezapomeňte očkovací průkaz, který po vás můžou chtít pokaždé, kdyby se něco stalo. Pokud máte rezervaci v nějakém ubytovacím zařízení, zjistěte si, jestli jsou u nich domácí mazlíčci vůbec povoleni a pokud ano, tak zda budete platit nějaký příplatek.

Promyslete cestu

Jestliže není váš miláček zvyklý cestovat autem, není od věci ho to začít učit. Před cestou berte psa na krátké vyjížďky, které postupně prodlužujte. Při samotné jízdě je třeba psa zabezpečit tak, aby nevystrkoval hlavu z okénka a aby se při každé zatáčce nemotal sem a tam. Pokud to rozměry dovolí, psa můžete mít v přepravce, kterou připoutáte pásy. Je třeba také počítat s tím, že budete muset často dělat přestávky na venčení.

Dodržujte pitný režim

Ujistěte se, že budete psovi dávat co dvě hodiny pořádně napít. Pes by měl vždy dostat čerstvou vodu. Přibalit s sebou můžete třeba i zdravou vodu pro psy Fooky Water, která má ke každé pet láhvi připevněnou mističku pro vaše pohodlí. Pokud navíc cestujete do teplejších krajin, pitný režim zvyšte a sledujte, zda nemá pes zakalené oči či není malátný, což bývá první příznak horečky.

Snažte se pejska zabavit

Cesty můžou být pro psa stresující. Vezměte mu s sebou jeho oblíbenou hračku, deku a klidně i pelíšek. Věci, které dobře zná, ho uklidní. Nezapomeňte s sebou přibalit i nějaký ten pamlsek, který mu můžete dát za odměnu a samozřejmě také zásobu krmiva, na které je zvyklý.

V cizím prostředí psa nepouštějte

Zvlášť jestli spolehlivě neovládá přivolání. Když se vám váš mazlík zaběhne doma, kde to zná, můžete očekávat, že se vrátí nebo že ho někdo přivede. V cizím městě se však tyto šance dost snižují. Pro každý případ mu nechte na obojku přívěšek s telefonním kontaktem na vás.