Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s jednodenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
05.07.14 Výživa

Bylinky vhodné pro psy

Zpestřit psovi jídelníček můžete také pomocí bylinek. Používají se jak čerstvé, tak sušené. Malým psům postačí špetka, větším můžete do krmení přidat lžičku.

Flavonoidy a antioxidanty v nich obsažené pomáhají imunitnímu systém v boji proti nemocem. Pro maximální účinnost se ujistěte, že bylinky, které používáte, nejsou staré. Pokud se koření válí v kredenci roky, raději je vyhoďte a nahraďte čerstvým. Jaké běžně dostupné druhy můžete zkusit?

Oregano (Origanum vulgare)

Oregano se vyznačuje vysokým obsahem antioxidantů a flavonoidů a má antimikrobiální účinek. Tato bylinka se používá na pomoc s trávicími problémy, průjmy a plynatostí. Má dokonce i protiplísňové vlastnosti.

Rozmarýn (Rosemarinus officinalis)

Má vysoký obsah železa, vápníku a vitamínu B6. Působí i jako antioxidant.

Máta peprná (Mentha balsamea)

Tato aromatická bylinka uklidňuje bolesti žaludku, snižuje plynatost a nevolnosti a pomáhá při cestovní nevolnosti.

Bazalka (Ocimum basilicum)

Bazalka má antioxidační, antivirové a antimikrobiální vlastnosti.

Petrželka (Petroselinum crispum)

Další bylinka, která se běžně používá jako ozdoba na nejrůznějších pokrmech, je zdrojem flavonoidů, antioxidantů a vitamínů. Také obsahuje lykopen a karoteny. Často se přidává do pamlsků jako osvěžovač dechu nebo pomáhá k uklidnění žaludku.