18.05.14 Aktuality

Cesar zachraňuje

Mnohdy nastávají situace, kdy je rodina doslova terorizována nevychovanými psy, a pak je potřeba zvednout telefon a zavolat někoho, kdo si poradí s touto čtyřnohou hrozbou...

Na televizní obrazovky se vrací populární znalec psí duše Cesar Millan s novým pořadem Cesar zachraňuje, který můžete sledovat každou neděli v 18 hodin na televizním kanálu Nat Geo Wild. V novém šestidílném seriálu si světoznámého znalce psů zavolají na pomoc sousedé, spolupracovníci, příbuzní a přátelé, kteří si neví rady se zvířetem, jež obrátilo jejich život vzhůru nohama.

Tentokrát se ale na Cesara neobrací samotní majitelé psů, ale lidé, kteří žijí v blízkosti nezvladatelného zvířete. Někteří majitelé si mnohdy nepřipouští, že svého miláčka nezvládají, a znalce psí duše na svém prahu nevítají zrovna nadšeně. V mnoha případech se paradoxně ukáže, že jsou to právě oni, kdo u svých psů posilují problematické chování. Někteří se ke svému zvířeti chovají jako k rozmazlenému dítěti – ignorují jeho špatné rysy v chování a omlouvají ho tím, že to není až tak špatné. Jiní jsou nerozhodní a mají strach, což psy vede k tomu, že se staví do vůdčí pozice ve své smečce. Např. nejistota mladého páru se projevuje úzkostí a napětím ze vztahu, což se přenáší na jejich psa a negativně se odráží v jeho chování.

Každý týden navštíví Cesar Millan nějakou komunitu, jež potřebuje pomoc. Ať už se jedná o rozmazlenou čivavu, jež narušuje rodinné podnikání, nebo agresivního křížence, který po sousedství nahání strach. Znalec psí duše využije svých odborných znalostí, aby mezi psy a lidmi zavládla harmonie. Každý díl obsahuje dva příběhy odehrávající se v rámci jedné komunity a na konec se všechny zúčastněné strany společně sejdou vybaveni znalostmi a prostředky, které jim psí znalec poskytl. Díky němu jsou zachráněny vzájemné vztahy a rodina a její okolí opět může bez problémů fungovat.

Videa a fotografie z pořadu naleznete na www.natgeotv.com/cz/cesar-zachranuje.