Domácí sušené maso

Pokud chcete kupované pamlsky prostřídat s domácími pochoutkami, váš pes to jistě ocení. Můžete mu upéct třeba hovězí sušenky nebo mu usušit maso…

K tomu je ideální vlastnit sušičku na ovoce. Přestože lze použít i klasickou troubu, sušička je vhodnější. Sušit můžete v podstatě jakékoliv maso, ale nejlepší je vybrat raději libové kousky. Platí totiž pravidlo, že čím je maso tučnější, tím déle se suší a také vydrží kratší domu, takže se musí rychle spotřebovat. Jeho další nevýhodou je, že je mastnější a může nám tak snadno zamastit oblečení nebo kapsu.

Jak na věc?

Ideální je, když krájíte ještě částečně zmrzlé maso, protože se dají dobře nakrájet velmi tenké plátky. Od velikosti a tloušťky se odvíjí doba sušení, ale záleží i na tučnosti a druhu masa. Svalovina je suchá za 8-10 hodiny, vnitřnosti za 15 hodin a vepřové kůže nebo uši potřebují i více jak 24 hodin. Maso krájejte na kousky cca 5 x 2 cm, které budou mít tloušťku 0,5-1 cm.

Co sušit?

Veškerou svalovinu – kuřecí, krůtí a další drůbež, hovězí, telecí, jehněcí, skopové, vepřové, zvěřinu a libové ryby. Tučné ryby se kvůli obsahu tuku špatně suší a mají kratší dobu trvanlivosti.

Vnitřnosti – srdce, játra, plíce, žaludky atd.

Ostatní – vepřové kůže, uši, záušky, ocásky, kuřecí křídla, hrtan apod.

Skladování

Poté, co maso usušíte, nechte ho na vzduchu chvíli „odpočinout“ a posléze ho uskladněte tak, aby se k němu nedostala vlhkost (ideální jsou uzavíratelné boxy). Jestliže chcete sušené maso skladovat déle, dejte ho do lednice nebo lépe do mrazáku, kde vydrží až rok.

Zdroj: BARF, Krmení psa přirozenou stravou, Kateřina Novosádová, nakladatelství Plot, 2011