03.09.16 Život se psem

Dovolená s domácím mazlíčkem? Zkuste pet-friendly Airbnb!

Rok co rok musí chovatelé pejsků, kočiček a jiných domácích mazlíčků řešit stejnou otázku - kam na dovolenou? Odcestovat bez čtyřnohých miláčků nepřichází v úvahu, příbuzní a kamarádi se už zdráhají hlídat a možností tzv. pet-friendly pobytů je žalostně málo! Řešení má komunitní platforma Airbnb, která nabízí více než 650 000 pet-friendly nabídek ubytování po celém světě. Nejvíce přátelští vůči domácím mazlíčkům jsou v Itálii, ale ani Česko nezahálí! Níže přinášíme pár zajímavých dat, ale i výběr těch nejlepších nabídek pet-friendly ubytování v Evropě!

 

Obrovskou výhodou cestování přes Airbnb je to, že sami hostitelé určují pravidla ubytování a podle dat této platformy je stále více hostitelů ochotných ubytovat hosty i s jejich domácími mazlíčky. Aktuálně je po celém světě aktivních více než 650 000 nabídek ubytování označených jako pet-friendly. Nejvíce jich najdeme v Itálii (105 000 nabídek), USA (88 000 nabídek), Francii (75 000 nabídek), Španělsku (47 000 nabídek) a Chorvatsku (25 000 nabídek)

Až 35 % pet-friendly hostitelských nabídek v Česku

Ani Češi nejsou podle všeho lhostejní k milovníkům zvířat. V červenci 2016 bylo v České republice aktivních celkem 12 500 nabídek ubytování hostitelů (pro zajímavost je to o 86 % více než loni touto dobou) a až 35 % všech těchto nabídek lze označit za pet-friendly, což Česko řadí na 25. místo v mezinárodním měřítku. V samotném počtu nabídek jednoznačně vede Praha s téměř 3 000 možnostmi, kde vás spolu s vaším mazlíčkem ubytují. Procentuálně je ale na špici jednoznačně Český Krumlov, kde každé druhé ubytování přes Airbnb lze označit za pet-friendly. Z hlediska regionů jednoznačně vede Jihočeský a Liberecký kraj, které shodně překročily 50 % pet-friendly nabídek ubytování.

TOP  pet-friendly ubytování v Evropě (1)

Jak zjistit, že ubytování na Airbnb je pet-friendly?

Nejjednodušší cestou, jak zjistit, zda máte dovoleno ubytovat i svého domácího mazlíčka, je kontrola vybavení nabídky. Každá z nabídek ubytování na stránkách má sekci vybavení. V sekci vybavení pod popisem nabídky je uvedeno domácí mazlíčci povoleni. Pokud tento popisek není proškrtnutý, můžete začínat balit kufr i svojí chlupaté lásce. Ať už má nabídka mazlíčky povoleny nebo ne, vždy je vhodné kontaktovat hostitele a vše si ještě jednou potvrdit.

1.Výběr byl proveden na základě počtu pozitivních hodnocení hostů a počtu přidání dané nabídky ubytování do wishlistů cestovatelů z celého světa.