06.11.19 Výživa

Ibero NATURAL – krmivo inspirované vlky

Ať už máte doma psího obra, nebo se váš mazlíček vejde do dlaně, v jeho genech se ukrývá vlk. A šelma, i když jen pokojová, si zaslouží kvalitní a zároveň chutné krmení s vysokým podílem masa a dalších prospěšných látek. A právě taková je nová značka Ibero NATURAL.

Pes, podobně jako jeho předek vlk, potřebuje pestrý jídelníček, který mu zajistí jeho nutriční potřeby a udrží ho ve výborné kondici. Za vznikem krmiva Ibero NATURAL stála inspirace u iberských vlků, kteří ve své domovině loví především polodivoká černá prasata, ale i ovce, jeleny a další savce. Na tento přirozený cyklus navázal moderní trend krmení psů, kdy se na výrobu superprémiových granulí Ibero NATURAL používají jen kvalitní přírodní ingredience z regionálních španělských farem. Hlavní složku tvoří maso z iberského prasete, společně s masem jehněčím.

Příběh iberských vlků

Vlk iberský je hnědě zbarvený poddruh vlka obecného, vyskytující se původně na celém Pyrenejském poloostrově, nyní už jen v severním Portugalsku a severozápadním Španělsku. Staří Keltové mu říkali Duch bouře. V současné době žije maximálně 2000 jedinců, proto se řadí k nejohroženějším psovitým šelmám na světě. Netvoří velké smečky, vlci žijí samostatně v párech po dobu odchovu štěňat. Mají bojovnou povahu, říká se o nich, že jsou to nejagresivnější vlci, protože mezi nimi často dochází k šarvátkám a rvačkám o kořist. A to i v páru mezi samcem a samicí. Vnitrodruhová agresivita je hlavní důvod, proč je mnohé zoologické zahrady nechtějí chovat. V České republice se jejich chovem zabývá zoologická zahrada v Jihlavě.

Tip: Nákupem krmiva Ibero NATURAL přispějete na ohrožené vlky iberské v jihlavské ZOO, které značka podporuje.

Příběh iberských prasat

Už jste ochutnali španělskou delikatesu jamón ibérico? Pokud ne, doporučujeme ji vyzkoušet. Tato výtečná šunka se vyrábí z masa iberských tmavých prasat. A právě toto maso, bohaté na bílkoviny a vitamíny skupiny B, minerály, jako je železo, zinek a draslík, se používá k výrobě krmiva Ibero NATURAL. Tmavá prasata se chovají v kontrolovaných volných chovech v dubových a korkových hájích ve Španělsku. Mají dostatek pohybu, což se projevuje vysokým množstvím svalů a nižším obsahem tuku. Živí se převážně žaludy, které obsahují zdraví prospěšné nenasycené mastné kyseliny. Stejný typ mají např. olivy, proto místní lidé říkají iberským prasatům „olivy na nožkách“.

Pět důvodu, proč zvolit granule Ibero NATURAL

1. Mají vysoký obsah masa

Krmivo obsahuje 38-39 % kvalitního sušeného masa, tj.75-80 % proteinů živočišného původu. Na výrobu 12 kg krmiva se spotřebuje 18 kg čerstvého masa - iberského polodivokého prasete a jehněčího. Jednotlivé receptury obsahují 27-31% bílkovin (dle potřeb vyplývající z velikosti plemene a věku psa), z čehož je více než 75 % živočišného původu.

2. Jsou bezlepkové

Granule jsou tzv. low grain. Z obilovin obsahují pouze hnědou rýži. Celozrnná rýže není zpracovaná, proto si uchovává větší množství vlákniny (důležité pro správné zažívání), proteinů, fosforu, manganu,železa a hořčíku.

3. Využívají lokální suroviny

Na výrobu granulí se používají jen kvalitní, přírodní ingredience z regionálních španělských farem (iberské vepřové, jehněčí, hnědá rýže, hrách, olivy atd.)

4. Jsou hypoalergenní a 100 % přírodní

Věděli jste, že nejvíce psů je alergických na hovězí a kuřecí maso? Naproti tomu použitá masa v Ibero NATURAL se řadí mezi hypoalergenní. Podle výzkumu vzniká na maso z iberského prasete ještě méně alergií než na maso jehněčí. Krmivo neobsahuje žádné další ingredience s alergenním potenciálem, jako je sója, pšenice, kukuřice, hovězí či kuřecí maso, vedlejší produkty, cukr, umělé konzervanty, aromata, barviva, ani žádné GMO (geneticky modifikované suroviny).

5. Mají funkční složky navíc

Ibero NATURAL, stejně jako další superprémiová krmiva, obsahuje funkční složky, jako jsou pivovarské kvasnice (zdroj vitaminů skupiny B, pozitivní vliv na srst a kůži, trávení, obranyschopnost), rybí olej (bohatý na omega 3 mastné kyseliny, příznivý vliv na zrak, kůži, klouby, kardiovaskulární funkce a nervový systém), MOS a FOS (podporují zdravou střevní mikroflóru, správné trávení a imunitu), glukosamin a chondroitin (péče o klouby), Yucca (detoxikace) atd. Ibero NATURAL navíc obsahuje:

Karob (rohovník obecný) - má příznivý účinek na žaludek (průjem, nadýmání). Má nízký obsah kalorií a je bohatý na vápník, vitamíny a minerály.

Extrakt z oliv - obsahuje oleuropein, polyfenol, který snižuje špatný cholesterol a krevní tlak, pomáhá při prevenci rakoviny, chrání před oxidačním poškozením a pomáhá chránit mozek a centrální nervový systém.

Taurin - pomáhá při regulaci hladiny vody a minerálních solí v krvi, reguluje srdeční činnost a udržuje zdravý zrak.

Mořské řasy - mají vysoké antioxidační účinky, podporují imunitní systém, jsou prevencí před infekcí a chrání celý organismus.

Šalvěj hispánská (chia semínka) - obsahuje vápník, antioxidanty a omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Navíc obsahuje isoflaviny, které snižují cholesterol a riziko nádorů.

Jednotlivé receptury Ibero NATURAL koupíte za skvělou cenu na /ibero-natural-granule-pro-psy

foto: archiv a maxpixel.net