24.05.24 Aktuality

Jak se připravit na dovolenou se psem?

Dovolená se psem může být skvělým zážitkem, pokud jste na ni správně připraveni. Klíčem k úspěchu je správné vybavení a dobře zásobená lékárnička, abyste byli připraveni na všechny situace, které mohou na dovolené nastat. Pojďme se podívat na to, co byste měli zabalit, aby vaše dovolená proběhla hladce a bez zbytečných komplikací.

Základní vybavení pro psa na dovolenou

1. Cestovní pelíšek nebo deka 

- Pohodlí vašeho psa je důležité, zejména během delších cest. Přenosný pelíšek, autosedačka nebo oblíbená deka může pomoci psu cítit se bezpečně i v novém prostředí.

2. Vodítko, obojek a identifikační známka 

- Vždy se ujistěte, že váš pes má na obojku aktuální identifikační známku. Přibalte i náhradní vodítko a obojek pro případ ztráty nebo poškození.

3. Hračky a pamlsky 

- Hračky pomohou vašemu psovi zabavit se během cesty i na místě. Pamlsky jsou užitečné pro odměňování i na dovolené.

4. Potřeby pro krmení a pití 

- Skládací miska je skvělý tip na cestování s Vaším mazlíčkem.  Dále je důležité mít ostatek jeho obvyklého krmiva a pitnou vodu, a to zejména v místech, kde nemusí být snadný přístup k čisté vodě.

5. Bezpečnostní a cestovní pomůcky 

- Pokud cestujete autem, bezpečnostní pás, správně ukotvená autosedačka nebo přepravní klec jsou důležité pro bezpečnost vašeho psa. Opomíjet by se také neměl bezpečnost pás, který je určený pro bezpečný převoz mazlíčků na zadních sedačkách. 

Cestovní lahev nebo skládací miska je výborným pomocníkem na cestách. Výhodou je jejich velikost a skladnost např. v batohu. 

 

Další velmi důležitou věcí na cesty je lékárnička. Co by ale měla všechno obsahovat? 

Připravenost na zdravotní situace je klíčová. Zde je seznam věcí, které jsou zejména na delší cesty důležité: 

1. Základní první pomoc 

- Sterilní gázy, obinadla, dezinfekce, pinzeta pro odstranění cizích těles (např. klíště), nůžky a jednorázové rukavice.

2. Léky proti parazitům 

- Pipeta, sprej nebo tablety proti blechám a klíšťatům, které váš veterinář doporučí pro danou oblast.

3. Léky na běžné potíže 

- Prostředky proti průjmu, léky na uklidnění (pokud váš pes špatně snáší cestování), antihistaminika pro alergické reakce. Výborným pomocníkem může být i EnteroZoo gel nebo černé uhlí. 

4. Specifické léky 

- Pokud váš pes pravidelně užívá nějaké léky, nezapomeňte je přibalit ve správném množství na celou dobu dovolené.

5. Kontakty na veterináře 

- Seznam kontaktů na veterináře nebo veterinární kliniky v destinaci a také vašeho domácího veterináře pro případ, že budete řešit akutní pomoc. 

6. Teploměr 

- Určený speciálně pro psy. Je důležité si správně nastudovat, jak svému pejskovi teplotu změřit, případně se poradit se svým veterinářem. 

 

Tipů na pohodlnou dovolenou s Vaším mazlíčkem je spousta, ale základem všeho je být připravený na různé situace, které na dovolené mohou nastat. Zároveň je důležité zajistit svým čtyřnohým miláčkům pohodlí a dostatek odměn, aby se i v cizím prostředí cítili stejně dobře, jako my.