19.02.24 Výživa

Jakou zvolit kloubní výživu pro Vašeho pejska?

Ať už se vydáte na dlouhou procházku, na trénink nebo chodíte se svým chlupatým parťákem plavat, budete muset své aktivity přizpůsobovat věku a zdraví svého mazlíčka. Pokud máte staršího pejska a má už problémy např. s nerovným terénem nebo kopci, možná budete muset zvážit konzultaci u veterináře - ortopeda. Zároveň se ale můžete podívat po doplňcích stravy na podporu pohybového aparátu a jejich výhody. 

Onemocnění kloubů nepostihuje pouze starší pejsky - seniory, může také vzniknout i u mladých psů v důsledku obezity nebo nadměrné aktivity, např. u pracovních psů nebo agility. Další roli může hrát také genetika nebo akutní zánětlivé onemocnění a to tak, že kloub není dostatečně lubrikován, chrupavka nedostává dostatek živin a tím dochází k jejímu opotřebení. Existuje spousta dobrých doplňků stravy, které se používají jako doplněk k léčbě kloubů a na jejich posílení.

APTUS APTO FLEX je veterinární nutriční doplněk pro pejsky i pro kočky. Solubilní chondroprotektivum nového typu, založené na ideální kombinaci tradičních substancí používaných pro podporu chrupavek a vazů s obsahem kyseliny hyaluronové, kolagenu, MSM, chondroitinu a glukosaminu. 

ALAVIS Triple Blend extra silný je vhodný pro regeneraci pohybového aparátu, zejména pro preventivní podávání u štěňat psů větších plemen a sportovním a pracovním psům. Napomáhá prodloužení aktivního věku zvířete, zlepšení pohyblivosti a větší fyzické výkonnosti, zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubních chrupavek.

GELOREN lze zakoupit i ve formě gelových žvýkacích tablet a může se tak stát i oblíbeným pamlskem pro vašeho pejska. Je ochucený játrovou příchutí a pejsci ho tak velmi pozitivně přijímají. Stejně jako ostatní doplňky se může užívat dlouhodobě. 


Zdroj: sitstay.com