29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
30.10.10 Život se psem

Jedenáct nejoblíbenějších filmů o psech

Přemýšlíte, jak strávit víkendové odpoledne? Zajděte na procházku a pak si pusťte nějaký hezký film. Pokud máte rádi pejsky (a předpokládáme, že máte, když jste se dostali na tyto stránky), přinášíme vám tipy na snímky, ve kterých je hlavním (nebo druhým hlavním) hrdinou pes. Přejeme vám příjemnou zábavu!

 

11. ČIVAVA Z BEVERLY HILLS – Jestliže chováte čivavy, přijdete této bláznivé komedii na chuť. Pejsci v ní mluví a dokonce umí i tančit :-)
O čem to je? Rozmazlení psí mazlíčci si spolu se svými pány užívají luxusu Beverly Hills. Bílá elegantní čivava Chloe s diamantovým obojkem se ale během výletu ztratí v Mexiku a místo doposud pohodlného života na ní čeká drsné mexické dobrodružství. Dámě v nesnázích spěchají na pomoc pravé pouliční čivavy i další psi. Je konec hýčkání, přišel čas ukázat zuby…
Hodnocení: Komedie, která je určená hlavně pro děti. Pejsci jsou roztomilí a občas se pobavíte nad vtipnými hláškami.

 

10. HOTEL PRO PSY – Rodinná komedie, která je místy trochu přehnaná, ale jinak je velmi zábavná a chvílemi i smutná.
O čem to je? Jak dlouho lze udržet v tajnosti, že máte psa? Dlouho ne, což si sourozenci Andi a Bruce moc dobře uvědomují. Problém je o to aktuálnější, že se tihle sirotci dostali do spárů pěstounů, kteří zvířata přímo nenávidí. Výchozí situace pro filmovou adaptaci slavné stejnojmenné knížky nemohla být vyhrocenější. Každodenní ilegální uspokojování základních potřeb jejich chlupatého přítele Pátka vystřídá mnohem ambicióznější plán, na jehož počátku stojí objev zpustošeného bývalého hotelu. Andi a Bruce na něj náhodou narazí na útěku před policisty a uvnitř objeví dva Pátkovy toulavé soukmenovce. Tehdy se v jejich hlavách zrodí šílený nápad poskytnout azyl všem opuštěným psům z blízkého i širokého okolí. Andi do projektu vloží smysl pro improvizaci a organizační talent, Bruce zase své technické schopnosti, které dokážou proměnit nepotřebné harampádí v užitečné nástroje, jež dokážou obyvatele psího hotelu bavit a hlavně krmit. Na pětihvězdičkový servis naštěstí nejsou sami. Záhy se k nim přidají tři vrstevníci, které nadšení obou mladých hoteliérů zdravě nakazí. Jenže i když film žánrově spadá do kategorie moderní dobrodružné pohádky, nelze počítat s hladkým průběhem a tečkou ve stylu „a štěkali tu šťastně až do smrti“. Velká kumulace psů rozličných ras totiž zvyšuje riziko odhalení téhle nelegální ubytovny, a i když si to děti snaží nepřipouštět, tuší, že se to jednoho krásného dne provalí. Poprask, který vyvolá objevení originálního hotelu pro psy městskými úředníky, je ale ještě neskutečnější než jeho samotný provoz.
Hodnocení: Zábavnou podívanou zaručuje velké množství psů různých velikostí a plemen. Dětem se film bude líbit určitě a dospělí si u něj odpočinou.

 

9. 101 DALMATINŮ Roztomilá štěňátka dalmatinů ve své době rozpoutala doslova „módní boom“ tohoto plemene.
O čem to je? Roger navrhuje počítačové hry. Anita navrhuje luxusní módu v salónu démonické Cruelly De Vil. Bez přičinění svých psů by se ti dva v obrovském Londýně nikdy neseznámili. Naštěstí se Rogerův dalmatin Pongo na první pohled zamiloval do Anitiny dalmatinky Perdy a i když jeho vzplanutí zpočátku přineslo majitelům několik roztomilých nepříjemností, všechno se rychle v dobré obrátilo. Zalíbení v sobě totiž našli nejenom dalmatinové, ale i Roger s Anitou. Je po svatbě. Zatímco Anita je teprve těhotná, Perdy už povila hromadu roztomilých štěňátek. Všichni jsou šťastní a film by v tu chvíli mohl skončit, kdyby do děje razantně nevstoupila ďábelsky proradná a zlá Cruella. Již dávno ztratila zdravý rozum a místo srdce má nejspíš kus chladného mramoru. Od jisté doby je posedlá zvrácenou touhou po kožichu z jemných kůžiček štěňátek dalmatinů. A protože Roger a Anita odmítli nově narozené miláčky prodat, poslala Cruella své dva přihlouplé pomocníky, aby flekaté drobečky unesli přímo z pelíšku. Ďábelská Cruella má nyní už devětadevadesát štěňat a to bohatě stačí na kožich i s vlečkou. Zatímco si hrůzostrašný ras brousí svoje nádobíčko, zasněženou krajinou se mezi venkovským domácím zvířectvem nese zoufalé SOS. Přece nenechají povraždit tak roztomilá štěňátka...
Hodnocení: Film, který se bude líbit především dětem. Cruella v podání Glenn Close svým hereckým výkonem zaujme i rodiče.

 

8. BEETHOVEN - Klasický příběh, kdy z malého chlupatého štěňátka vyroste téměř stokilový bernardýn.
O čem to je? Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti přepadnou obchod se zvířaty a vyloupí jej, musí však uprchnout před policií. Malému štěňátku bernardýna se podaří utéci a nepozorovaně se dostat do domku Newtonových. Děti, pětiletá Emily, desetiletý Ted, třináctiletá Ryce i jejich maminka Alice se domnívají, že tatínek George konečně vyslyšel dětská přání a štěně jim koupil. Ten je ovšem ochoten nechat psa v domě, pouze dokud se o něj nepřihlásí jeho majitel. Dostane jméno Beethoven a roste jako z vody... 
Hodnocení: Klasická komedie "Beethoven" je milá a nenáročná. Potěší především děti, ale zasmějí se u ní i dospělí. Rodinná komedie se dočkala dalších 4 pokračování, ale kvalita následujících snímků má sestupnou tendenci. Jednička je příjemným rodinným filmem, na pětku se však raději nedívejte.

 

7. TURNER A HOOCH – Milujete bordeauxské dogy? Pak je pro vás tento film jako stvořený!
O čem to je? Turner (Tom Hanks) je šikovný detektiv. Životní osudy ho ale svedou dohromady s velkým slintajícím psem, který se jmenuje Hooch. Není to žádný mazlíček. Od první chvíle se pečlivě stará o to, aby důsledně převrátil Turnerovi celý život naruby, likvidoval jeho byt, kariéru a dokonce i slibně se rozvíjející vztah. Každý jejich společný den je testem, který prověřuje vztah této značně nesourodé dvojice. Turner a Hooch je správná směsice humoru, překvapení i napětí pro celou rodinu.
Hodnocení: Jeden z nejlepších filmů z námětu „pes a policajt“. Bordeauxská doga Hooch je velmi sympatická. Jako nenáročná zábava na víkendové odpoledne je to fajn.

 

6. K9 - MŮJ PŘÍTEL SE STUDENÝM ČUMÁKEM - Filmovému předchůdci komisaře Rexe, neměckému ovčákovi Jerry Lee, přijdou na chuť děti i dospělí.
O čem to je? Hlavní postavou krimi komedie z amerického San Diega je poněkud svérázný polda z protidrogového oddělení Mike Dooley, samotář, který kašle na vnitřní směrnice a dělá všechno pro to, aby dopadl významného obchodníka z drogami Lymana. Je ve své snažení tak úspěšný, že se ho Lyman pokusí zabít, avšak neúspěšně a jediným důsledkem je zničený vůz. Protože překupník chystá velký kšeft, požádá o rychlé přidělení nového vozu, aby mohl pokračovat ve sledování. Místo vozu však překvapený policista dostane nového, poněkud netradičního parťáka. Psa, německého ovčáka, který je sice úředně veden jako K-9, ale jinak má jméno Jerry Lee. Byl vycvičen k hledání drog, rejstřík jeho schopností je však mnohem širší. Kromě výcviku má ovšem Jerry také velmi výraznou osobnost. Pracuje jen když se mu chce, zato je ochoten kdykoli přispět k rozvratu Mikeova osobního života, popřípadě zničit něco v jeho bytě či autě. Dvojice, která se k sobě absolutně nehodí, je přes všechny rozdíly a nesrovnalosti nucena spolupracovat na dopadení Lymana. A tak je jasné, že počáteční potíže budou nakonec překonány a Jerry s Mikem se stanou nerozlučnou dvojkou.
Hodnocení: Zdařilá krimikomedie, která příjemně pobaví celou rodinu. Role sarkastického policajte herci Belushimu sedla a spolu se psem tvoří nesourodou, ale o to zábavnější dvojici. Film se dočkal dvou pokračování. I když je první díl asi nejlepší, na jeho další pokračování (na rozdíl od Beethovena) se dá dívat.

 

5. LASSIE - Kdo by neznal krásnou a chytrou fenku kolie Lassie? Klasický příběh byl natočen už roku 1943 pod názvem Lassie se vrací.
O čem to je? Obrovská bída donutila Carracloughovi, obyčejnou rodinu z anglického Yorkshire, prodat zbožňovanou fenku Lassie vévodovi z Rudlingu. Stesk po bývalých pánech je ale silnější než mříže její klece, z níž kolie Lassie záhy unikne a vydá se na strastiplnou a dlouhou cestu domů. Tak začíná úžasné dobrodružství jednoho mimořádně statečného psa, který navzdory nástrahám, jež mu do cesty kladou příroda a lidé, neomylně míří ke svému cíli.
Hodnocení: Dobrodružný příběh, který dojme celou rodinu. První film Lassie se vrací má ze všech snímku o odvážné kolii asi největší kouzlo. Nové verze, stejně jako pokračování,  kvalit originálu nikdy nedosáhly.

 

4. OSM STATEČNÝCH – Dobrodružný snímek o neohrožené psí smečce, která dokáže přežít v nehostinných podmínkách i bez pomoci lidí.
O čem to je? Prudká sněhová bouře a nouzový stav donutí členy vědecké expedice společně s osmi tažnými psy opustit Antarktidu. Aby přečkali nejkrutější zimu na zemi, musí profesionální průvodce Jerry nakonec zanechat své milované čtyřnohé přátele v ledové divočině s příslibem, že se pro ně co nejdříve vrátí. Příběh Jerryho a psí smečky byl natočen podle skutečné události a poskytuje kromě napínavé podívané i poselství o věrnosti, odvaze a vzájemné důvěře.
Hodnocení: Psí scény bez přítomnosti lidí jsou dokonalé! Dojemný i napínavý film si získá celou rodinu. Jeden z nejlepších filmů o psech.

 

3. NEUVĚŘITELNÁ CESTA – Mluvící zvířátka se vydají na dobrodružnou cestu najít svou rodinu.
O čem to je? Táta, máma, tři děti, dva psi a kočka. Takové je složení jedné prima rodiny. Někdy si navzájem popletou talíře, jindy postele. Spojuje je společný dům a ještě jedna věc - všichni mluví! Jednou však musí dvounožci odjet na pár týdnů do vzdáleného města - a zvířata musí k hodné, ale cizí tetě na venkov. Všem je to líto, ale nedá se nic dělat... Nebo dá? Ano! A tak se dva psovití a jedna - trochu zhýčkaná - šelmička kočkovitá vydají na dobrodružství. Někdy je dobře, jindy je hlad, někde číhá medvěd, jinde nevrlý dikobraz. Pouť je to strastiplná, ale díky vzájemnému přátelství a humoru - především psímu - všichni tři vandráci nakonec skončí v náručích svých nejmilejších.
Hodnocení: Film, který se bude dětem moc líbit! Je vtipný i dramatický, pro děti jako stvořený! Dočkal se i pokračování Neuvěřitelná cesta 2: Ztraceni v San Francisku. První díl je o trochu lepší (přece jen příroda je hezčí než velkoměsto), ale i druhý díl je příjemným rodinným filmem.

 

2. MARLEY A JÁ – Pro milovníky labradorů přímo „kultovní film“, který popisuje (ne)obyčejné soužití jedné rodiny s neposlušným psím kamarádem.
O čem to je? Novomanželé John a Jenny Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) se rozhodnou, že opustí drsné zimy Michiganu a začnou nový život na slunné Floridě. A aby těch změn nebylo málo, pořídí si roztomilé štěně labradora Marleyho, který se během pár týdnů změní v padesátikilový parní stroj, plný nezkrotitelné energie. Film popisuje 13 let života se psem. Života, který někdy (nebo spíš často) připomíná soužití s nevypočitatelným uragánem. A tak John a Jenny Groganovi sledují, jak Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Marley na oplátku zase pozoruje život svých páníčků, jejich úspěchy i prohry, změnu práce a pomáhá jim svým živelným způsobem překonávat všechny nástrahy spojené s rozrůstající se rodinou. Ze všeho nejvíc jim však připomíná, že život nejsou jen starosti, ale hlavně velká zábava.
Hodnocení: Nejen příjemná komedie pro celou rodinu, ale upřímný a chytrý film o tom, že život není vždycky lehký. Owen Wilson a Jennifer Aniston tvoří perfektní pár. Ovšem pozor, jestli jste někdy zažili ztrátu psího mazlíčka, tak film na konci zaútočí na vaše city a budete potřebovat balík papírových kapesníků.
 

1. HAČIKÓ – PŘÍBĚH PSA – Dojemný příběh o nehynoucí lásce a psí oddanosti je natočen podle skutečné události.
O čem to je? Tenhle mimořádný pes, jemuž přezdívají “Hači” (Akita Inu), doprovází svého pána Parkera Wilsona (Richard Gere), univerzitního profesora, každé ráno na nádraží a odpoledne se tam vrací, aby ho přivítal. Jednoduchý pravidelný rituál je však náhle přerušen a právě to, co následuje, udělalo z Hačikóva příběhu legendu, která se traduje dodnes. Legendu o věrné oddanosti psa ke svému pánovi a o tom, jak se ten nejobyčejnější rituál může stát největším a nejčistším vyznáním lásky.
Hodnocení: Emocemi nabitý film, který si hned zamilujete. Psí láska, přátelství, trpělivost a věrnost vás dostane a ani jedno oko nezůstane suché. Jednoduše krásný film o tom, že pes je opravdu nejlepším přítelem člověka.