Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
02.10.11 Aktuality

Kalendář na podporu výcviku slepeckých vodících psů

V pořadí již třetí kalendář na podporu výcviku slepeckých vodících psů pokřtí Nadační fond Mathilda 4. 10. 2011 na Malé Straně.

 

Hlavní myšlenkou NF Mathilda, jemuž propůjčila své jméno paní hraběnka Mathilda Nostitzová, je podpora organizací a projektů, které smysluplně pomáhají našim nevidomým spoluobčanům. Spojuje dohromady ty, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí.

Hraběnka Nostitzová pomáhá nevidomým již téměř dvacet let. V průběhu této doby uspořádala nesčetně významných společenských událostí, získala řadu ocenění a věnovala i značnou finanční částku na aktivity, které se týkají rozvoje služeb pro nevidomé.

V letošním roce již potřetí přispívá svým charitativním projektem, jehož výtěžek bude jako každoročně poskytnut na výcvik vodících psů pro nevidomé, také fotograf Antonín Malý. Kalendář Antonína Malého na rok 2012, jehož cena je 500 Kč (částka, která odpovídá nákladům na jeden týden výchovy jednoho štěněte budoucího vodícího psa), má název „Canis – familiaris fidelis 2012“ – volně přeloženo – rodinný a spolehlivý pes. Hlavním motivem kalendáře jsou fotografické portréty vodících psů a známých tváří kulturního a společenského života.

 

Pro pomoc při výcviku vodících psů letos do kalendáře zapózovali:

hraběnka Mathilda Nostitzová, patronka Nadačního fondu,

Květa Fialová, herečka

MUDr. Josef Koutecký, Zakladatel dětstké onkologie u nás

Její Královská Výsost Vévodkyně z Cornwallu při návštěvě Střediska vodících psů v Jinonicích v roce 2010

Věra Chytilová, režisérka

Jan Kraus, herec a moderátor

Václav Havel, prezident a dramatik

Dana Zátopková, atletka, olympijska vítězka

Emanuele Ridi, kuchař

Jan Hřebejk, režisér

Emil Viklický, hudební skladatel a pianista

Věra Martinová, zpěvačka

 

Všem těmto osobnostem, které ochotně přispěly k realizaci projektu „ Canis – familiaris fidelis 2012“,  patří velký dík.