02.09.13 Aktuality

Kampaň na pomoc útulkům je zpět

Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o. spustili již 5. ročník projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Za každý výrobek značky Pedigree a Whiskas, který si zákazníci zakoupí v období od 15. srpna do 15. listopadu 2013, bude vybranému útulku darována miska plná psího nebo kočičího krmiva.

V předešlých letech byla kampaň velmi úspěšná a jen v loňském roce se podařilo v rámci akce a jejích doprovodných aktivit rozdat 49 tun krmiva do 31 vybraných útulků v České republice a na Slovensku. „Jsme velice rádi, že Nadace na ochranu zvířat je od samého počátku partnerem projektu. V loňském roce bylo díky němu do útulků darováno více než 250 000 misek suchého krmiva značek Pedigree a Whiskas. Doufáme, že letos bude naplněných misek ještě více,“ říká Mgr. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Pomoci útulkům může každý, kdo si v období od 15. srpna do 15. listopadu 2013 zakoupí jakýkoliv výrobek značky Pedigree nebo Whiskas. Za každý zakoupený výrobek bude do vybraného útulku darována miska plná kočičího nebo psího krmiva.

Vzhledem k tomu, že je v České republice více než 7000 opuštěných psů a koček žijících v útulcích, snaží se organizátoři každým rokem navyšovat spolupráci s vybranými útulky. „V loňském roce jsme spolupracovali s více než 70 útulky pro psy a kočky. Věříme, že tento rok se jejich počet ještě navýší a že díky kampani pomůžeme, spolu se spotřebiteli, mnoha opuštěným zvířatům k lepšímu zdraví i životní pohodě,“ dodává Mgr. Eva Hodek.

Projekt podporuje i zpěvačka Marta Kubišová, která je také patronkou Nadace na ochranu zvířat. „Osudy zvířat v útulcích jsou často velmi smutné, a proto vždy ráda podpořím smysluplnou aktivitu, která pomůže vylepšit jejich životy. Projekt „Pomozte naplnit misky v útulcích“ mezi ně rozhodně patří a já jen doufám, že takových dobročinných aktivit bude jen přibývat,“ říká Marta Kubišová.

Akce byla poprvé spuštěna v roce 2009 a s přibývajícími lety je stále úspěšnější. V loňském roce bylo vybraným útulkům darováno 49 tun psího a kočičího krmiva a během jejího pětiletého trvání celkem 156 tun suchého krmiva.