02.02.13 Život se psem

Majitelům psů jde flirtování snadněji

Ptali jste se někdy sami sebe, jak a jestli může váš pes ovlivnit vaši atraktivitu v očích druhého pohlaví? Nová data potvrzují, že může. Majitelé psů jsou častěji spojováni s kladnými povahovými vlastnostmi a jsou vnímáni jako příjemnější protějšky pro flirtování. Nejatraktivnější jsou muži vlastnící boxera a naopak ženy, které mají mopse.

 

Z výzkumu seznamky eDarling, jehož se zúčastnilo 1290 nezadaných, vyplývá, že majitelé psů mají v očích potenciálních partnerů určité výhody oproti ostatním. Průzkum ukázal, že majitelé psů jsou velmi často spojováni s pozitivními charakterovými vlastnostmi jako aktivní, přátelský nebo asertivní. Naopak nejméně často jsou spojováni s vlastnostmi jako neklidný, nepřátelský nebo přecitlivělý. To je pro pejskaře bezesporu dobrá zpráva. Každý chce přece na ostatní působit kladně, a to nejen když přijde na flirtovnání.

Téměř osmdesát procent dotázaných nicméně tvrdilo, že pejskaři mají i flirtování snažší a stejně tak že s pejskařem je snažší flirtovat. Rozdíl se ukázal i mezi konkrétními rasami. Nejvíce žen by šlo na schůzku s majitelem boxera, pro muže jsou naopak nejatraktivnější majitelky mopsů v těsném závěsu za majitelkami čivav.

 

Jaký pán, takový pes

Psycholožka eDarlingu Wiebke Neberichová vysvětluje, že člověk je ve svém uvažování do značné míry ovlivněn předchozí zkušeností. Přemýšlení v rámcích stereotypů je proto nejrychlejší způsob, jak se vyznat ve světě kolem nás. Není totiž možné uvažovat o každém aspektu osobnosti daného člověka. Jednoduše by to stálo příliš mnoho času a energie. Pes může být v takovém případě dobrým vodítkem.

Konkrétní vlastnosti, které přisuzujeme jednotlivým rasám psů, si posléze promítáme i do jejich majitelů. Ve srovnání s ostatními  plemeny je majitel boxera považován za úspěšnějšího, inteligentnějšího a je v očích žen více sexy.

Jestliže ženy u mužů oceňují především úspěch a intelligenci, je podle Neberichové jasné, že právě majitelé boxerů jsou pro ženy tolik atraktivní. U žen je tomu obdobně. Nejoblíbenější majitelka psa, tedy majitelka mopse, je považována za věrnou a inteligentní.

Mimo to se ale zdá, že existuje ještě jeden důvod, který majitele psů zvýhodňuje ve flirtování. I pes sám o sobě totiž může posloužit jako šikovný „flirtovací nástroj“. Navázání kontaktu tak může být mnohdy jednodušší právě s někým, kdo zrovna venčí psa. Pravděpodobně není podstatné, zda se tématem prvního rozhovoru stane přímo pes nebo venčení psa pouze poskytne dobrou příležitost přisednout si k majiteli na lavičku v parku.