Historie:
Na obou stranách německo-holandské hranice existovali na počátku 20. století heště poslední zbytky starých „ptačích psů“. Tito starkatí psi měli nespočet různých názvů, například heidewachtel, magisterhündchen ale i spione. Edmund Löns shromáždil poslední zbytky těchto ptačích psů a napsal o nich v tehdejších mysliveckých novinách toto: „ Tito münsterlandští křepeláci byli velmi oblíbení, byli to nejoceňovanější lovečtí psi. Byli chováni pro jejich ryze lovecké vlohy, bez ohledu na exteriér. Pohřešujeme tedy u těchto psů plánovitého chovu.. Mají většinou kolem
Vzhled:
Malý münsterlandský ohař má středně dlouhou, hustou, k tělu přiléhající, hladkou a nezkadeřenou srst. Zbarvení je: bílé s hnědými tečkami a skvrnami nebo nádechem, často s bílou náprsenkou nebo skvrnou.
Povaha a využití:
Malý münsterlandský ohař je pohyblivý, živý, nikoliv však nervózní, lovecký pes. Je dobrosrdečný, přívětivý a důvěryhodný, téměř vždy má dobrou náladu. Velice miluje děti. Dnes je to oblíbený rodinný pes a stále se používá pro lov pernaté.
Péče:
Srst vyžaduje jen minimální péči. Dožívá se v průměru 13 až 14 let. Jakožto lovecký pes vyžaduje hodně pohybu.
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.