Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
12.10.10 Aktuality

Milovníci zvířat oslavili Světový den zvířat


Nadace na ochranu zvířat uspořádala u příležitosti letošního Světového dne zvířat oslavu, která v Praze proběhla v sobotu 9. října 2010. Oslava měla dvě části, happening pro veřejnost (od 14 do 18 hodin) na pankrácké pláni (Centrální park Pankrác) a večer pak benefiční koncert v Malostranské besedě. Oslava naplnila přání organizátorů, protože vyzvala širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a představila projekt „Pomozte naplnit misky v útulcích“.

Happening na pankrácké pláni
Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat v Centrálním parku Pankrác shlédli ukázky výcviku asistenčních psů (organizace Helppes), záchranářských psů (Pražská kynologická záchranná brigáda) a sportovních disciplín. Na happeningu na pankrácké pláni se odpoledne prostřídalo přibližně 1500 milovníků zvířat, kteří se zájmem pozorovali ukázky tance se psy, frisbee (Šimona Drábková) a vystoupení hudebních skupin Burma Jones a Marimba (bubenická show). Majitelé psů a koček dostali zdarma chovatelské měsíčníky (Pes přítel člověka, Svět psů, Naše kočky, Psí kusy), děti mohly soutěžit v poznávání plemen psů.

Nadace na ochranu zvířat nabízela informační materiály týkající se ochrany zvířat a bezplatnou poradnu pro majitele psů. Svůj stánek měl na místě také partner projektu, spol. MARS Czech s.r.o., jehož spolupracovníci rozdávali klíčenky ve tvaru kočky a psa s možností přispět formou DMS na krmivo pro kočky a psy v útulcích. Nadace na ochranu zvířat a společnost MARS CZECH s.r.o. dlouhodobě pomáhají psům a kočkám v útulcích na území ČR. V roce 2009 proběhl pilotní ročník projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“, ten přinesl do vybraných 18 útulků a záchranných stanic více než 35 tun suchého krmiva (granulí Whiskas a Pedigree). Do projektu se může i letos (do konce října) zapojit široká veřejnost nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo zasláním SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT.

Během oslavy Světového dne zvířat proběhla pod stanem Pedigree také charitativní sbírka chovatelských potřeb pro opuštěné psy a kočky. Pražané nosili vodítka, pelíšky, košíky, misky, hračky a další pomůcky, které poslouží psům a kočkám v útulcích. Oslava Světového dne zvířat proběhla pod záštitou Hlavního města Prahy a ve spolupráci s Městskou částí Praha 4.

Benefiční koncert
Téhož dne večer se v 20 hodin v Malostranské besedě sešli na benefičním koncertě ochranáři zvířat, spolupracovníci a přátelé Nadace na ochranu zvířat. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, a její prezidentka, Marcela Lund, poděkovaly všem, kteří pomáhají chránit zvířata. Jmenovitě pak Martě Kubišové, patronce Nadace, Pavlu Horálkovi, starostovi Městské části Praha 4, a společnosti MARS CZECH s.r.o., výrobci krmiv Pedigree a Whiskas. Bez nároku na honorář vystoupila Marta Kubišová s Milanem Hainem (ředitel Divadla Ungelt), jazzová zpěvačka Jana Koubková s Janem Červenkou, Jana Rychterová a všechny zúčastněné modelky (Zuzana Rosáková, Martina Dvořáková a Tereza Zimová). Po skončení koncertu a módní přehlídky se ve foyer prodávaly obrázky od finalistů výtvarné soutěže dětských kreseb, do níž se zapojili žáci 47 základních škol z celé ČR. Programem veřejného happeningu i benefičního koncertu provázel moderátor Andrej Polák.

Více informací najdete na: 
 www.naplntemisky.cz a www.ochranazvirat.cz