05.12.10 Aktuality

Nabídka psů k adopci z útulku v Kralupech nad Vltavou

Pokud hledáte čtyřnohého společníka, třeba vám padne do oka některý z těchto „útulkáčů“. Ne nadarmo se říká: koupit si psa je otázka peněz, vzít si psa z útulku je otázka srdce…

 

Čert

kříženec, pes, 5 let. Čerta do útulku přivezla slečna, která se dozvěděla od příbuzných o pejskovi, co žije již dva roky po smrti majitele sám na zahradě uvázaný u boudy. Staral se o něj jeden pán, který ho však chodil pouze krmit. Čert je velice kontaktní a hodný. Vzhledem k tomu, že je hodně chlupatý a zvyklý být venku, bude spokojený v domku se zahrádkou, o pobyt doma moc nestojí. Potřebuje dostatek pohybu a kontakt člověka, což mu dosud evidentně chybělo a touží po něm. Doporučujeme ho sportovně založeným lidem. Mohl by být dobrý parťák na kolo nebo běžky. Neměl zpočátku rád společnost jiných psů, nyní je vyhledává a s některými se kamarádí. Vzhledem k jeho temperamentu a velikosti ho raději nedoporučujeme k hodně malým dětem, aby je neporazil, jinak má děti rád. Vrátil se z adopce, protože pán chtěl absolutně bezproblémového psa, se který by neměl starosti. Nedopřál Čertovi, aby si zvykl a prý mu utíkal.

 

Max 

pes, americký kokršpaněl, 3 roky. Pochází od majitele, který ochrnul a dále se o psa nemohl postarat. Max to zpočátku na nás zkoušel, ale stačilo rázné usazení a od té doby pochopil, kde je jeho místo a je hodný. Potřeboval by majitele, který si ho nenechá přerůst přes hlavu. Není zapotřebí žádné bití, jen autorita a sebevědomí, kdy se prvotních nepřátelských projevů psa nezaleknete. Je čistotný, byl zvyklý v bytě, byl by ideálním společníkem staršímu člověku.

 

Fredy

kříženec, pes, 2-3 roky. Fredoušek je velikostně něco mezi střeďákem a ovčákem. Temperament mu rozhodně nechybí, nejvíce by mu nejspíš vyhovovala velká zahrada nebo aktivní páníčci. Doposud ho zřejmě nikdo moc necvičil, ale je bystrý a se správným přístupem se naučí vše potřebné. S ostatními psy je v pohodě, spíš se tváří, že ho nezajímají. K lidem je přátelský. Moc hezký pejsek!

 

Zorinka

kříženka německého ovčáka (menší než NO a drobná), fena, 6 let. Byla do útulku přivezena po smrti paničky, se kterou žila v domku se zahrádkou spolu s dalšími psími kamarády. Nejprve to byl ustrašený uzlíček, ale dnes je Zorinka v pohodě. Je klidná a poslušná. Hledáme pro ni majitele s odrostlými dětmi nebo starší lidi, nejlépe s dalším pohodovým pejskem. Zorka nemá v lásce kočky. Miluje společnost lidí a mazlení.

 

Rambo

kříženec německého ovčáka, pes, asi 4 roky. Do útulku přišel spolu s Rockym po smrti majitele. Je velmi kontaktní k lidem, dobře se aklimatizuje v novém prostředí a nevadí mu společnost jiných psů. Rambo však trpí chronickým selháváním ledvin, ale při krmení dietními granulemi nemá žádné zdrav. problémy. Jen je to o něco finančně náročnější než běžná strava. Péči vám však oplatí svou láskou a věrností.

 

Bubu 

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, cca 4 roky. K lidem je důvěřivý, absolvuje bez problémů procházky s „venčiteli“. S ostatními psy se snáší dobře, je spíše podřízený. Našel domov, ale vrátil se zpět, prý nechce být sám a na zahradě naříká, ale v útulku se chová vzorně, necpe se ani do marigontky, sám nenaříká. Z druhé adopce se vrátil kvůli demolování bytu o samotě, proto pro něj hledáme někoho, kdo s ním bude trvale přítomen doma.

 

Berry

původním jménem dle rodokmenu Best - belgický ovčák tervueren, pes, 9 let. Berryho přivedl na útulek muž, který tvrdil, že ho našel. Protože má Berry dobře čitelné tetování, začali jsme hledat majitele. K našemu údivu jsme zjistili, že ten, kdo ho přivedl, je i jeho majitel. Údajně se dostal do problémů a nemohl se o psa starat, proto ho odvedl k nám a vymyslel si, že ho našel. Berry je klidné a přátelské povahy, dobře chodí na vodítku, snáší společnost fenek, se psy ještě nebyl v přímém kontaktu.

 

Nabídku dalších pejsků naleznete na www.utulek-kralupy.estranky.cz