18.12.11 Aktuality

Najdou nový domov?

Nechcete být v novém roce sami? Pořiďte si chlupatého společníka a dejte šanci pejskům z útulku. Uvidíte, že i když psi nejsou celým našim životem, je díky nim  náš život úplný…

 

FÁDY z Nemotic, 4 roky
Fenečka, křížený ovčák + nějaké lovecké plemeno, střední velikosti, velmi hodná a přátelská, ve smečce dominantní, na vodítku neumí, doteky má však ráda. Vhodná ke psům, k větším dětem, lépe na zahradu, je hodně aktivní, potřebuje pohyb, vychovat a zklidnit, skáče, neposlouchá (zatím). Vhodná do zkušených rukou, lépe do smečky. Jako jedináček by asi nepochopila svoji pozici.

 

ŇAFÍK z Nemotic, 14 let
Starý maličký kříženec pudlíka, moc hodný, akorát velký útěkář. Vhodný k někomu, kdo se mu bude věnovat a zajistí mu krásné stáří.

 

APRIO z Nemotic
Kříženec bígl, dalmatin nebo pointr, kastrovaný. Hodný pejsek, k cizím bojácný, není zvyklý na vodítko ani na dotyky, pouze na smečku, kde je dominantní. Vhodný ke zkušenému majiteli na zahradu s dobře zabezpečeným plotem. Vhodný k fenkám.

 

BARY z Nemotic, 8 let
Větší kříženec barváře, krásný hnědý pejsek, kastrovaný. K lidem přátelský, mazlivý, na vodítku chodit zvládá, nebojí se. Pejsek je vhodný pro někoho na výlety, na výcvik, sporty, je stále vitální a hodně chytrý, dobře reaguje a neprojevuje se jako smečkový pes. 


KAČENKA z Nemotic, 4 roky
Střední kříženka, měla panickou hrůzu z lidí a hlavně z vodítka. Hodně přecitlivělá. Na vodítku jsme ji již chodit naučili, je zvyklá na psy, postupně si zvyká na lidi. Potřebuje domov u lidí, kteří se jí budou věnovat, chodit s ní hodně ven, zbavovat ji strachu. Jde to s ní poměrně dobře, je již bez problému k adopci. Je kastrovaná.

MODY z Nemotic, 3 roky
Nádherný větší kříženec zřejmě čau čau a šarpeje, má modrý jazyk, hustou drátovanou srst, pevnou kůži se záhyby. Má povahu typickou pro obě plemena. Svéhlavý, dominantní, nesnese ostatní psy - samce, feny ano. Na vodítku chodí, nevadí mu, zatím ale neví, že se netahá a zajímá ho všechno okolo kromě páníčka :-) K lidem je moc milý, přátelský, ale jen když si na ně zvykne. Před cizími lidmi si brání pelíšek a vrčí, vypadá u toho velmi zle. Je to tedy dobrý hlídač. Nabízíme ho k domku, kde by mohl jak hlídat, tak i chodit s majitelem na procházky. Na výcvik se příliš nehodí, spíše na krátké výlety a čmuchací vycházky na vodítku. Je vhodný spíše do zkušenějších rukou, nedoporučujeme k malým dětem. Není vhodný na trvalý pobyt venku, potřebuje spát doma (chodba, vytápěná garáž). Je kastrovaný.

 

AKAR z Nemotic, 5 let
Velký kříženec německého ovčáka, velice hodný pes, lidi má rád. Za plotem štěká, ale neublíží. Zatím je velmi vyhublý, potřebuje dát do pořádku. Vhodný k dalšímu psovi, neublíží ani samci. Potřebuje vyšší plot, boudu a přes zimu přístup do tepla, měl by brzy zničené klouby a nemá nijak hustou srst. Psy pouze na ven nedáváme. Trváme na pokračování ve výchově, pejsek je vhodný i k výcviku, na výlety, potřebuje vybít energii a ne být celý den sám doma zavřený. Chceme, aby se mu někdo opravdu věnoval, ale potřebuje velmi důsledné zacházení, skáče a neposlouchá. Je kastrovaný.

 

ŠREKY z Nemotic, 2 roky
Krásný kříženec šarpeje, hodný a přátelský pes. Na vodítko zvyklý nebyl, ale učí se bez problému, výborně reaguje, vnímá člověka, je to naprosto perfektní pes na výlety, na jakýkoliv výcvik, hrozně chytrý a učenlivý. Doporučujeme ho spíše jako jedináčka, se psy moc nevychází, vzhledem k plemenu, které má v krvi. Není vhodný ani k dětem, ani ke kočkám. Byl by ideální pro někoho, kdo hledá aktivního pejska pro kynologii. Vhodný do bytu i k baráčku, doma věci neničí. Je kastrovaný.

 

ELINKA, 10 let

Elinka se k nám dostala po zemřelé paničce. Je to malý kříženec, asi pudlík, jezevčík apod. Je maličká, velmi hodná, mazlivá, veselá, ráda se venčí, k cizím je nejistá. Zvyklá na kočky, žila pouze v bytě, na vodítku chodí bez problému, čipovaná, očkovaná.

 

LÍLA 2 měsíce, IHNED K ODBĚRU
Fenka křížence. Hledáme pro toto štěňátko nový domov. Pouze do dobrých rukou, kde mu bude kromě lásky poskytnuta také řádná výchova a kvalitní strava. Nejlépe do bytu s venčením nebo k domku s přístupem dovnitř, vhodná k dalšímu psovi. Má základní očkování, odčervení, je čipovaná.

 

Kde pejsky najdete? Občanské sdružení Toulavé tlapky, Pátek u Poděbrad, www.toulavetlapky.cz, Denisa Zárybnická 776 083 090