18.09.08 Aktuality

Největší celorepubliková umísťovací výstava zvířat z útulků proběhne 20. září


V sobotu 20. září 2008 se od 9 do 18 hod. v areálu Hoffmanova dvora v Praze-Vinoři koná již třetí ročník umísťovací výstavy "Sen zvířat", které se zúčastní více než 40 útulků z celé České republiky. Patronem této dobročinné akce je herec a milovník zvířat Václav Vydra, čestným hostem paní Květa Fialová a manželé Županičovi, přijede i Miss ČR Lucie Hadašová. Garantem celé výstavy je Nadace na ochranu zvířat. Přijďte pomoci opuštěným zvířatům, strávit příjemný den nebo si rovnou vybrat kočičku nebo pejska!

Akce je poděkováním zvířatům za jejich podporu, přátelství, lásku a spolupráci a je věnována především těm opuštěným, zatoulaným a týraným. Září je doba, kdy jsou útulky plné nechtěných zvířat, která zde čekají na své nové majitele. Sen zvířat usnadňuje zájemcům seznámit se s nabízenými zvířátky, poradit se s pracovníky útulků a rovnou si zde vybrat nového člena rodiny.

Novinkou a součástí programu bude ucelená akce "Veterinář v parku", kterou zajišťuje společnost A-VET, distributor krmiv Hill's. V jejím rámci proběhnou přímo na místě preventivní veterinární prohlídky zdarma - bude přítomen veterinář, který prohlédne Vašeho pejska nebo kočku, zkonzultuje s Vámi jeho zdravotní stav a rizika z něj vyplývající a doporučí další postup tak, abyste doma měli zdravé a spokojené zvířátko. Každá prohlídka bude zaměřena na klinický stav zvířete, zuby a ústní dutinu, kontrolu hmotnosti, konzultaci správné výživy, pohyblivost, očkovací schéma a poradu o parazitech a odčervení. Preventivní prohlídka zdarma bude určena i těm, kteří si osvojí zvířátko přímo na akci. Kupony na prohlídku obdržíte buď u vstupu nebo při osvojení zvířete.
Ředitelka společnosti A-VET Renata Sýkorová k tomu říká: "Snažíme se pomáhat prohlubovat vztahy mezi lidmi a zvířaty, a to nejen distribucí opravdu kvalitních krmiv, ale i podporou dobročinných aktivit, kterou péče o opuštěné psy a kočky určitě je. Zvířata si naši péči a lásku zaslouží!"
A-VET bude rovněž hlavním partnerem voříškiády a vědomostní soutěže pro děti.

Během celého dne bude v Hoffmanově dvoře probíhat bohatý program, který mimo jiné přinese:
§    umísťování zvířátek z útulků
§    soutěže a aktivity pro děti (malování, vědomostní kvízy)
§    ukázky terapie se zvířaty - canisterapie, felinoterapie
§    módní přehlídku psů
§    ukázku tance se psem
§    jízdu na koni pro návštěvníky
§    ukázku přirozené komunikace s koňmi
§    ukázky práce asistenčních psů pro vozíčkáře - Pomocné tlapky, o.p.s.
§    voříškiádu Vinořský voříšek (přihlášky na místě)
§    celodenní přítomnost zvířecí záchranky PetMedic
§    účast neziskových organizací a sdružení zabývajících se ochranou zvířat (vzdělávací program, informační materiály, petiční aktivity)
§    účast prodejců potřeb a krmiv pro zvířata
§    občerstvení

Jako vstupné pro návštěvníky akce bude vítán každý malý dárek pro čtyřnohé kamarády z útulků: obojky, vodítka, misky, kočičí WC, suché pečivo, jablka, mrkev, granule a konzervy, čisticí a dezinfekční prostředky a další potřebné věci, kterých je v útulcích nedostatek.
Pokud přijdete se svým zvířecím přítelem, nezapomeňte si prosím jeho očkovací průkaz, bez něj nebude vstup možný.

Organizátorem a pořadatelem celé akce je redakce časopisu Planeta zvířat. "Zvířata nám dávají tolik, že je třeba využít každé příležitosti, jak jim jejich lásku oplatit. Opuštěná a týraná zvířata si svůj osud nevybírají, jsou zcela závislá na péči, kterou jim my lidé věnujeme. V tuto dobu je spousta útulků přeplněná a ve finanční nouzi, naším cílem je tedy umožnit všem, kteří chtějí pomáhat, se s útulky setkat na jednom a podat jim pomocnou ruku. Cílem akce je splnit opuštěným psům a kočkám jejich sen o milujícím páníčkovi, teplém pelíšku a bezpečí. Nevíte o čem zvířata sní? Tak se přijďte podívat na jejich oči, které vám to prozradí," říká šéfredaktorka Martina Trávníčková.