20.06.15 Výživa

Nové granule Petkult z Belgie, kvalita za rozumnou cenu

Není vám lhostejné, co předkládáte svému psovi každý den v misce? Dobře děláte, protože kvalitní krmení je základem zdraví.

Stejně jako u lidí, lze i u psů díky správné výživě potlačit některé zdravotní problémy a předejít nemocem. Také existuje přímá úměra mezi výživou a délkou života. Nekvalitní granule jsou podezírány z negativního vlivu na zdraví zvířat (alergie, onemocnění zažívacího traktu a slinivky, záněty uší, onemocnění kloubů aj.). Proto si pořádně promyslete, čím budete svého mazlíčka každý den krmit, vyplatí se to.

Kvalitní složení bez zbytečné chemie

Pokud hledáte kvalitu za rozumnou cenu, pak vás nezklame značka Petkult. Jedná se o 100 % přírodní, hypoalergenní krmivo bez umělých příchutí, konzervantů a barviv, které je vyrobeno v Belgii. Jeho nespornou výhodou je skutečnost, že neobsahuje potenciálně alergenní ingredience, jako je kukuřice, pšenice, vedlejší masové produkty, vajíčka, kuřata, kuřecí tuk, umělá aromata a barviva, aditiva, sóju a GMO (geneticky modifikované organismy). Psi jakožto masožravci si zajišťují své nutriční potřeby převážně z masa. Inovativní receptura vychází z dehydratovaného jehněčího a krůtího masa, doplněného o antarktické korýše, krůtí tuk a hnědou rýži.

Z čeho jsou granule Petkult vyrobené?

Dehydratované jehněčí maso - obsahuje mastné kyseliny omega 3, zinek, vitamíny B3 a B12, karnitin, což je hlavní aminokyselina, která má za úkol stimulovat metabolismus.

Dehydratované krůtí maso - je bohatým zdrojem proteinů, vitamínů B3 a B6 a aminokyseliny tryptofanu, která pozitivně ovlivňuje metabolické procesy.

Olej z korýšů - pochází z krillu z Arktidy, je bohatý na mastné kyseliny omega 3, které zlepšují činnost mozku, podporují zdraví kůže a celkovou pohodu.

Krůtí tuk - má vysokou nutriční hodnotu kvůli obsaženým nenasyceným kyselinám (olejová, linolová).

Hnědá rýže (celozrnná rýže) - jelikož není zpracovaná, uchovává si celé množství vláknin (důležité pro správné zažívání), proteinů, fosforu, manganu, železa a hořčíku.

Čekanka - má prebiotické účinky, které přispívají ke zdraví střev (zdravá střevní sliznice zajišťuje optimální zažívání). Chrání játra a žlučník a pomáhá v detoxikaci organismu.

Rohovník obecný (svatojánský chléb) - používá se jako hypoalergenní, bezlepková náhrada mouky. Má terapeutický účinek na žaludek a střeva (zabraňuje průjmu a nadýmání).

Dehydratovaná jablka - obsahují pektin, který stimuluje žlučovou sekreci a reguluje střevní výměnu.

Pivovarské kvasnice - zdroj vitamínů skupiny B, pomáhají také při žaludečních a střevních obtížích.

Yucca - známá pro svou schopnost optimalizace procesu vylučování toxinů. Obsahuje enzymy, saponin, chlorofyl, antioxidanty.

Kurkuma - účinná při léčbě chorob kůže, ale také při eliminaci střevních parazitů.

Hřebíček - nejsilnější přírodní antioxidant.

Rozmarýn – působí jako účinný antioxidant. Vylepšuje chuť a především působí jako přirozený konzervant.

 

Taurin - reguluje srdeční činnost a udržuje ostrý zrak.

Glukosamin a chondroitin - pomáhají při regeneraci a ochraně kloubních chrupavek, zlepšují pohyblivost kloubů, snižují záněty a bolesti kloubů.

Methylsulfanomethanol (MSM) - je nekovový síran rozšířený v přírodě. MSM poskytuje kostem, vazivům a šlachám potřebnou ochranu, aby zůstaly silné a odolné a účinkuje proti zánětům a křečím. Má antioxidační účinky a pomáhá regulovat imunitu.

Ptáte se na cenu? Granule Petkult pořídíte od 1025 Kč za 12 kg.

Přírodní pamlsky

A to není všechno, značka Petkult má v nabídce také 100% přírodní pamlsky, které jsou zpracované lyofilizací - vakuováním při velmi nízkých teplotách, kdy se vyloučí voda, ale chuť a nutriční vlastnosti čerstvých surovin jsou zachovány (proteiny a vitamíny). Jsou bez umělých aditiv a konzervantů. V nabídce jsou hovězí játra (69 Kč), hovězí játra s mrkví (82 Kč), kuřecí prsa (119 Kč) a kuřecí játra s mrkví (82 Kč).

Konzervy

Zakoupit můžete také konzervy, které obsahují 65-67 % masa a vnitřností. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a důležité aminokyseliny. Dále obsahují lněný olej, který je přírodním zdrojem omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Ty mají pozitivní účinky proti zánětům, kardiovaskulárním chorobám a pomáhají snižovat hladinu tuků v krvi. Lecitin obsažený v semínkách lnu a přidané vláknině zajišťuje zdravé zažívání a reguluje střevní průchod. Konzervy neobsahuje pšenici, kukuřici, sóju, umělá barviva a konzervanty, ochucovadla.

Jsou k dostání ve variantách:

  • hovězí (33 Kč/400 g), krocan (33 Kč/400 g), kuřecí (55 Kč/800 g) pro štěňata

  • hovězí, kachna, jehně, krocan (33 Kč/400 g) pro dospělé psy

  • hovězí, kuřecí, krocan (55 Kč/ 800 g) pro dospělé psy

 

Všechny produkty značky Petkult seženete na www.krmeni.cz, a další informace na /petkult

Pokud vás zajímá, jak vybírat granule a podle čeho se pozná kvalitní složení, mrkněte sem.