29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
20.07.21 Výživa

Nový trend: krmiva s hmyzem

Představa hmyzu jakožto běžné součásti jídelníčku nahání husí kůži. Určitě by se tento trend neměl předem zatracovat, protože otevírá totiž cestu k šetrnějšímu stravování. A hmyzí protein se už objevuje i v miskách našich psích parťáků. 

Hmyz tvoří nejpočetnější skupinu živočichů na zemi, přesto svým způsobem života přírodu téměř nezatěžuje. Mnozí ho proto začínají vidět novou optikou – jako udržitelný zdroj bílkovin. Vyrobit kilogram potravin na bázi hmyzu „stojí“ pouze 2 % půdy a 4 % vody z objemu, který bychom potřebovali, pokud by šlo o hovězí maso. Hmyz si navíc rád pochutnává na organickém odpadu a výrazně tak pomáhá v boji proti plýtvání a zbytkům. Na rozdíl od dobytku hmyz nevypouští do vzduchu žádný metan a nepřispívá tak ke globálnímu oteplování. 

Pro citlivou kůži a náročnou srst
Z existence hmyzu a jeho výhod ale nemusí těžit pouze životní prostředí. Ocení jej i naši mazlíčkové Hmyzí protein je ideální (nejen) pro všechny chlupáče, kteří jsou náchylní k alergiím – kromě výjimečných nutričních vlastností se totiž chlubí také nízkým rizikem vzniku alergických reakcí, svědění kůže i následného drbání. Granule a další laskominy s hmyzem mohou navíc fungovat jako kompromis pro páníčky vegetariány, kteří by se ve stravování svých čtyřnohých miláčků chtěli vydat alternativnější cestou. 

Živiny
Máte obavy, že by hmyz mohl vašeho psího parťáka ošidit o některé z nutných živin, které nabízí maso? Žádný strach. Tito drobní živočichové mají ve srovnání s masem více proteinů, železa i vápníku a jsou stejně bohatí na minerály a vitamíny. Například vitamín B12 se nenachází v zelenině, ale pouze v masu, rybách, mléku, vejcích a právě i v hmyzu. Kromě toho je vysoce stravitelný a neobsahuje žádná antibiotika, růstové hormony ani geneticky modifikované organismy. 

Kvalita, snášenlivost, udržitelnost
Výjimečné nutriční vlastnosti, nízké riziko alergií, udržitelnost. Tak zní tři hlavní argumenty, které promlouvají ve prospěch této novinky. Psi si tak mohou nově pochutnat například na granulích Brit Care Hair & Skin, ve kterých hraje hmyz hlavní roli. A jak chutnají? Hmyz má specifickou ořechovou (masožravci kvitovanou) chuť, která ve spojení s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin dělá z granulí pochoutku. Přirozená kombinace hmyzího proteinu a ryby vytváří chutnou recepturu s výtečnými nutričními vlastnostmi. A ekologickým bonusem jsou plně recyklovatelné obaly, do kterých jsou granule „oděné“. 

Zdroj: TZ Brit
Fotka od RitaE z Pixabay