Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
04.11.12 Aktuality

Obojek, který hlídá zdravotní stav domácího mazlíčka

Společnost Fujitsu představuje nejmodernější péči o zdraví mazlíčků za pomoci informačních a komunikačních technologií. Jedná se o speciální zařízení, které lze připojit k obojku psa či jiného domácího zvířete a prostřednictvím zabudovaného snímače sledovat úroveň jeho aktivity a další údaje během dne i noci.

„V mateřské společnosti v Japonsku se již pracuje také na vývoji cloudové služby, která bude zpracovávat údaje získané ze snímačů zařízení a upozorňovat majitele na možná zdravotní rizika jejich mazlíčků,“ uvedl Radek Sazama, generální ředitel společnosti Fujitsu pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Domácí mazlíčci jsou v poslední době považováni za plnohodnotné členy rodiny. Do popředí se tak dostal i zvýšený zájem o jejich zdraví a kondici. Zvířata díky pokroku ve veterinární medicíně sice žijí mnohem déle, na oplátku jsou však vystavena podobným nemocem, které jsou spojené se špatným životním stylem a kterými trpí i lidé. Jedná se například o obezitu a cukrovku. Aby bylo možné chorobám předcházet, je důležité sledovat jejich denní aktivitu a průběžnou kondici.


Společnost Fujitsu vylepšila již dříve vyvinuté technologie snímání určené pro lidi, které získala při výzkumu a vývoji mobilních telefonů a dalších technologií. Speciální monitorovací zařízení je kompaktní, lehké a má velmi nízké nároky na napájení. Pes tak může snímací zařízení nosit nepřetržitě, přičemž neustále dochází k zaznamenávání veškeré jeho aktivity. Dokonce i majitelé, kteří nemohou na své mazlíčky stále dohlížet, se díky sledování a zaznamenávání těchto údajů dozví o počtu kroků, venkovní teplotě či třeba náznacích podchlazení jejich zvířete.


Data ze snímače jsou ukládána v zařízení po pevně stanovenou dobu. Nashromážděné informace lze následně jednoduše přečíst tak, že je zařízení přeneseno do blízkosti chytrého telefonu nebo připojeno k počítači, které si data načtou a uloží. V budoucnu bude možné nahrát data také do připravované cloudové služby, ve které mohou být dlouhodobě uchovávána pro následné zpracování.

Data nahraná do cloudu si bude možné prohlédnout na speciální webové stránce určené pro majitele psa. Změny údajů v průběhu času jsou zobrazeny v podobě přehledných a srozumitelných grafů, které umožňují okamžité rozpoznání jakýchkoliv změn zdravotního stavu zvířete.

Více informací o projektu naleznete na:
http://www.fujitsu.com/global/news/pr/archives/month/2012/20120514-02.html