29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
09.05.17 Aktuality

Parukářka bude v neděli patřit jorkšírům

Pokud ještě nemáte na tuto neděli žádné plány, máme pro vás netradiční tip. V pražském parku Parukářka se bude slavit v pořadí již druhý Mezinárodní den jorkšírských teriérů. Během akce se majitelé jorkšírů z celé České republiky pokusí překonat rok starý rekord. Loni se zde sešlo 196 psů tohoto u nás velmi populárního plemene.

 

Po obrovském úspěchu loňských oslav Mezinárodního dne jorkšírů se bude v neděli 14. května od 11:00 na pražské Parukářce konat druhý ročník, kde mohou všichni fanoušci tohoto plemene přispět ke snaze zapsat se do České knihy rekordů o největší počet jorkšírů a jejich kříženců na jednom místě. „Vzhledem k neustále rostoucí popularitě jorkšírů v České republice jsme se rozhodli pokračovat a vytvořit tak tradici. Jorkšíři jsou navíc velmi specifické plemeno, a tak jsem rád, že prostřednictvím této akce můžeme s kolegy majitele vzdělávat v oblasti zdraví a správné výživy jorkšírských teriérů,“ říká organizátor akce, Marek Fajfr z Royal Canin.

Co vás čeká?

Všechny zájemce i jejich miláčky čeká bohatý program, kterým je provede populární moderátor Jan Musil. Mimo jiné budou mít návštěvníci k dispozici bezplatné veterinární poradenství či psího psychologa. Pro aktivní majitele a psy bude připraven agility park nebo canicross. Zároveň organizátoři mysleli na rodiny s dětmi, které si mohou najít zázemí v dětském koutku.

Kde se vzal, tu se vzal

Na světě existuje 344 plemen psů, každé z nich je specifické a má vlastní historii. To samozřejmě platí i pro jorkšíry. Tento domácí mazlíček, jehož kořeny sahají až do 11. století na sever Anglie, se vyskytoval hlavně v chudých rodinách, časem se stal oblíbencem i anglické smetánky. Dnes je známý zejména pro svou vysokou inteligenci, energičnost a oddanost svým majitelům.

Jorkšíří stravování

Zdravý jorkšír by měl v dospělosti vážit přibližně 3,5 kila, bývá však velice vybíravý, proto je pro dosažení optimální váhy důležité krmení s výraznou vůní i chutí. Jorkšír je známý svou dlouhou a hebkou srstí. Pro správnou péči o jeho srst je vhodné krmivo s obsahem brutnákového oleje, biotinem a omega 3 a 6 mastných kyselin, důležité je rovněž pravidelné česání.