14.05.11 Aktuality

Pejsci hledají nový domov

Pokud hledáte čtyřnohého společníka, třeba vám padne do oka některý z těchto „útulkáčů“. Ne nadarmo se říká: koupit si psa je otázka peněz, vzít si psa z útulku je otázka srdce…

 

PEPÍK

pes, voříšek vořechovitý, 7 let, kastrovaný

Pepíček strávil celý svůj život uvázaný na řetězu pod stromem bez boudy... U nás je zvědavý na vše, co se kde šustne, je veselý (takový tajtrdlíček). Je velmi čiperný, bude výborným společníkem na procházky. Na vodítku chodí hezky, jen zatím běhá ze strany na stranu a vše si chce očichat a prohlédnout. Byl by vhodný i jako společník starších lidí. Je to nesmírný mazel, který chce dohnat vše, co za ty roky zameškal. Nevadí mu ani děti. S fenečkami je velký kamarád a dvoří se jim, s pejsky se také kamarádí. Koček si nevšímá. Sice to už není žádný mladík, ale na radosti ze života a temperamentu mu to rozhodně neubralo. Zatím neumí vůbec nic, nikdo ho nikdy nic neučil, ale je šikovný a chytrý, tak by se jistě nějaké kousky naučil.

 

JONÁŠ

pes, kříženec boloňáčka (asi s teriérem),  5 let, kastrovaný

Jonášek má na dotyk heboučkou, trochu zvlněnou srst jako boloňáček, nyní je ale ostříhán velmi nakrátko. Nový páníček má ale možnost upravit ho do slušivějšího střihu. Jen je třeba počítat s nutnou pravidelnou údržbou srsti. Je to moc hodný pejsek, trpělivý, mírný, absolutně neagresivní a nekonfliktní. Při údržbě a ošetření drží, mazlí se a je velmi vděčný za péči a pozornost.
Jonášek miluje procházky, chodí hezky na vodítku, ale bez problémů i na volno. Svého páníčka si hlídá a na zavolání a za piškotek krásně přiběhne. Miluje cachtání v potůčku. Na zahrádce je hodný, pořád si pobíhá a čmuchá. Je tichý, neštěkavý. U sebe v pelíšku je čistotný. Jonášek je prostě zlatíčko, má rád i druhá zvířátka, je vůči nim nekonfliktní - nevadí mu kočičky, králíčci... S pejsky se také snáší bez problémů, k fenečkám je velmi galantní. Jonášek je vhodný jako skvělý parťák pro starší lidi, kteří ho bez problémů zvládnou díky jeho velikosti a mírné povaze. Je vhodný i do rodiny k malým dětem, které vědí, jak se k pejskovi chovat.  

 

SNĚHURKA

fena, kříženka malého vzrůstu, 2 roky, kastrovaná


Sněhurka je něžná, milá a vděčná fenečka. Má mírnou a milou povahu a pro její malou velikost ji bez problémů zvládne i starší člověk. Bude ideální společnicí i do malého bytu či domečku. Je maličká, proto není problém ji nosit s sebou v tašce. Na vodítku chodí moc hezky, člověka se drží. Uvnitř bytu je čistotná a hodná, pořád se k člověku tulí a dává mu najevo svoji vděčnost a lásku. S ostatními zvířátky ať už s pejsky, kočkami či jinými zvířátky je kamarádka, nevyvolává konflikty. Sněhurka bude výbornou společnicí starším lidem, osamělému člověku i rodině, která ji zahrne svojí láskou a pochopením. Sněhurka je velmi vděčná, na svého člověka se upne a bude ho milovat.

 

VEVERKA

fena, kříženka středního vzrůstu, 1,5 - 2 roky, kastrovaná


Veverka je nádherně zbarvená fenečka s lesklou polodlouhou srstí, která je však nenáročná na údržbu a necuchá se. Vypadá trošku jako border kolie velikosti kokršpaněla. Veverka je opravdu taková veverka. Je mazaná, všude se dostane a vše jí zajímá. Je velice chytrá a učenlivá, ideální pejsek pro výcvik či psí sporty. Myslíme, že pro agility či dog dancing by byla ideál, běhat a skákat ji baví, ráda se předvádí a jistě by se naučila mnoho kousků. Na vodítku chodí vzorně, netahá. Na procházkách přírodou bez problémů běhá volně, člověka se drží, na přivolání přibíhá. Je zvyklá na ostatní pejsky a na kočičky. Je to ideální společnice pro sportovně založené lidi či pro někoho, kdo hledá chytrého a učenlivého pejska na sport či výcvik. Je velmi mazlivá, jak se k ní člověk sehne, už se celá rozvrtí a chce drbat na bříšku.

 

 

ŠTĚŇÁTKA

2 pejsci a 2 fenečky, kříženci border kolie, narozena 10. 4. 2011

Štěňátka se narodila u lidí, kteří je chtěli utopit (u tří jejich sourozenců to bohužel i udělali) . Tato miminka usmlouvala jejich známá s tím, že je umístí k nám. Jsou to krásná štěňátka, kříženci border kolie, při odběru budou očkovaná a odčervená. V budoucnu ideální pejsci pro sport a výcvik i jako rodinní mazlíci a kamarádi. Budou taková, jak si je jejich noví páníčci vychovají.

 

Všichni pejsci v naší péči jsou kompletně očkovaní, odčervení, dospělí pejsci a fenečky jsou kastrováni. Učíme je přivyknout si na běžný chod domácnosti, pejsci jsou zvyklí na jiná zvířátka a druhé pejsky. Více fotek pejsků naleznete zde.

 

Za Packy

Bc. Natálie Jägrová

Naděje pro čtyři packy

http://www.nadeje-pro-ctyri-packy.estranky.cz/

Nadejeproctyripacky@seznam.cz