19.10.21 Výživa

Pes a hubnutí

Pokud je váš pes obézní, je důležité nechat ho pomalu a rovnoměrně hubnout. Obecně se doporučuje, aby psi shazovali maximálně 2 % své tělesné hmotnosti týdně. Ve spolupráci s týmem odborníků značky Prins přinášíme další tipy, jak s nadbytečnými kily vašeho mazlíčka zatočit.
Pes hubne tím, že jí méně (vysoce kalorického) krmiva a je aktivnější. Kromě vhodné stravy je proto důležité, aby měl také více pohybu. Pravidelným cvičením se v těle spálí více energie. Se cvičením ale postupujte opatrně. Jako pomůcka se doporučuje, aby psi ztráceli maximálně 2 % své tělesné hmotnosti týdně. Příklad: Váš pes váží 35 kg. Pak je povoleno zhubnout maximálně 700 gramů týdně.
Veterinární krmivo
Speciální veterinární krmiva od společnosti Prins, včetně lisovaného veterinárního krmiva Prins ProCare Veterinary Diet WEIGHT REDUCTION & Diabetic a křupavého veterinárního krmiva Prins ProCare Croque Veterinary Diet WEIGHT REDUCTION & Diabetic, mají nízký obsah kalorií a obsahují složky, které podporují  hubnutí. 
Tipy na různé formy cvičení
Procházky: je lepší chodit na častější procházky, než na jednu dlouho denně. Předejdete tak přílišnému zatěžování psích kloubů.
Hry: Hodně si hrajte. Když si se psem hrajete, pes pálí kalorie.
Hry s krmením: Nabídněte psovi krmivo jinak, například pomocí krmného míčku a/nebo krmné skládačky. Tím psa na delší dobu zaměstnáte a zároveň ho udržujete aktivního, a to jak fyzicky, tak psychicky.
Jízda na kole: nechte psa klusat vedle kola. Při klusu pes méně zatěžují klouby, a tak můžete jet déle. Poznámka: jízdu na kole se psem je třeba trénovat postupně. Postupujte pomalu, od krátkých vzdáleností k delším, a zohledněte zdravotní stav vašeho mazlíčka. Nejezděte na kole, když je venku tepleji než 20 stupňů.
Plavání: Při plavání pes spálí mnoho kalorií a velká výhoda je i to, že klouby jsou minimálně zatěžovány.
¨
Dietní plán
Přimět psa, aby zhubl, může být poměrně obtížné. Z tohoto důvodu nabízí Prins CareTeam několik dalších tipů pro dosažení rychlejších výsledků.
  • Važte psa každé dva týdny, přibližně ve stejnou dobu. To vám umožní přesně sledovat úbytek hmotnosti.
  • Porce veterinárního krmiva važte na kuchyňské váze, abyste přesně věděli, kolik krmiva podáváte.
  • Je lepší rozdělit krmivo do 3 až 4 porcí za den; to podporuje proces hubnutí.
  • Důrazně se nedoporučuje podávat kromě veterinárního krmiva další doplňky, jako jsou žvýkací kosti, pamlsky, sušenky, sýr, chléb nebo jiné zbytky od stolu.
  • Pokud vaši domácnost obývají i další domácí zvířata, krmte psa odděleně a zabraňte mu v konzumaci jiného krmiva.
  • Informujte zbytek rodiny, že pes drží dietu, a požádejte je, aby mu nedávali žádné pochutiny.
  • Vyfoťte si psa před začátkem diety. Výsledky mohou být vidět až za osm týdnů. Fotografie vám umožní vidět a sledovat pokroky v procesu hubnutí.
  • Vždy psovi zajistěte dostatek čerstvé pitné vody.
  • Krmivo skladujte v chladném a suchém prostředí. Tím se zachová kvalita a udrží se chutnost.
Zdroj: Prinspetfoods
Foto: Pixabay