29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
01.08.10 Aktuality

Pojištění psa na dovolené

Plánujete letní dovolenou v zahraničí a neradi se loučíte se svým čtyřnohým kamarádem? Pak ho vezměte s sebou, ale raději nic neriskujte a nechte ho pojistit…

 

Pojištění nákladů veterinární léčby pro svého psa nebo kočku v případě onemocnění či úrazu můžete uzavřít u Slavia pojišťovny. Stačí si pojišťovny uzavřít v rámci svého cestovního pojištění SVĚT také pojištění nákladů veterinární léčby pro zvíře. Takto pojistit můžete jen psy, a to ve stáří od 6 měsíců do 8 let, a kočky ve věku od 6 měsíců do 10 let. Důležitou podmínkou je bezvadný zdravotní stav zvířete, který potvrzuje „Veterinární osvědčení“ nebo platný „Pas zvířete v zájmovém chovu“. Samozřejmostí je pak čip a povinné očkování.

Pojištění řeší náhlé a neočekávané změny zdravotního stavu zvířete v důsledku onemocnění nebo následkem úrazu, které vyžadují neodkladnou zdravotní péči v odborném veterinárním zařízení, nebo případ uhynutí. Z pojištění jsou hrazeny nezbytné a neodkladně vynaložené náklady na veterinární léčbu, tj. veterinární výkony, nutná hospitalizace a předepsaná léčiva.

„Především v době letních dovolených řeší mnoho rodin otázku, zda na dovolenou vzít svého čtyřnohého kamaráda, nebo jej raději nechat doma. V případě nějaké neočekávané události v zahraničí se může dovolená pořádně prodražit. Právě proto nabízí Slavia pojišťovna výhodné komplexní cestovní pojištění, v rámci kterého je možné připojistit i domácí mazlíčky a minimalizovat tak případné náklady spojené s veterinární péčí,“ říká Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny.

Pojištění se sjednává s limitem pojistného plnění ve výši 15 000 Kč pro oblast Evropa a 30 000 Kč pro ostatní a zvláštní oblasti. Spoluúčast pojištěného na každé pojistné události činí 500 Kč.

 

Příklad ceny cestovního připojištění pro psy a kočky: 14denní dovolená v Chorvatsku

-           Cestovní pojištění pro 1 osobu: 266 Kč

-           Pojištění nákladů veterinární léčby pro psa nebo kočku formou připojištění k cestovnímu pojištění: 350 Kč