27.12.21 Výživa

Pomoc, můj pes jí kočičí krmivo

Máte doma psa a kočku? Možná jste si všimli, že váš pes občas žere z kočičí misky nebo si pochutnává na kočičích pamlscích. Je to pro vašeho psa škodlivé?

Abychom vás zbavili obav: není žádná tragédie, když váš pes občas sní kočičí žrádlo. Složení těchto krmiv je podobné, a proto mají psi rádi i kočičí granule, kapsičky a pamlsky. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že kočičí krmivo má vyšší energetickou hodnotu a obsahuje více bílkovin a tuků. Pokud tedy váš pes pravidelně dojídá zbytky z kočičí misky, zvyšuje se u něj riziko obezity.

Dávejte přednost psímu krmivu
Pro psa nemá konzumace kočičího krmiva žádný zdravotní přínos, proto doporučujeme držet se psího krmiva. Váš čtyřnohý přítel tak dostane stravu, které je mu přizpůsobena a zohledňuje jeho potřeby z hlediska věku, aktivity a zdravotního stavu.

Jak zabránit tomu, aby pes jedl kočičí krmivo?
Když máte doma psa i kočku, může být obtížné zabránit tomu, aby si navzájem pojídali potravu. První věc, kterou můžete zkusit, je krmit je odděleně od sebe, například je krmit v jiné místnosti. Pokud běžně necháváte jídlo svého psa nebo kočky celý den v misce, dejte ho do míst, kde na něj druhé zvíře nedosáhne. Váš pes nemůže tak snadno šplhat po skříni a kuchyňské lince. A nepropadejte panice, pokud váš pes jednou za čas sní část kočičího krmiva. Pokud z toho neuděláte zvyk, nic se nestane. 

Zdroj: Prinspetfoods
Foto: publicdomainpictures.net