Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
25.09.17 Aktuality

Pozvánka na charitativní běh „Fitmin Se psem mě baví běh“ ve Stromovce

Nezisková organizace Se psem mě baví svět pořádá 1. charitativní běžecký závod „Fitmin Se psem mě baví běh“, kterého se mohou účastnit nejen sportovně založení pejskaři. Dobročinná akce, jejíž výtěžek podpoří činnost neziskové organizace, se uskuteční v sobotu 7. října 2017 a jejím dějištěm se stane pražský park Stromovka.

 

Příjemně strávené sobotní odpoledne pro rodiny s dětmi a jejich čtyřnohé chlupáče. Přesně to je běžecký závod „Fitmin Se psem mě baví běh“, který je pořádán neziskovou organizací Se psem mě baví svět za podpory generálního partnera, českého výrobce krmiv pro zvířata značky Fitmin.

Dobročinná akce proběhne v sobotu 7. října u Planetária v pražské Stromovce. Od 13 hodin se během doprovodného programu mohou závodníci registrovat k závodu. Samotný běh startuje v 15 hodin a doběhnutím posledního běžce rozhodně program nekončí. V 16.30 proběhne křest knihy Se psem mě baví svět, na které se autorsky podílela řada známých jmen, jako např. Marta Kubišová, Richard Genzer, Lukáš Pavlásek, David Kraus či Veronika Žilková. Na vybrané autory se mohou návštěvníci těšit dokonce osobně. Dále jsou připraveny ukázky výcviku asistenčních psů, sportovní kynologie, tréninku s výcvikovou pomůckou puller a také show adrenalinových bull sportů.

Celým odpolednem bude provázet moderátorka Kaira Hrachovcová, která se láskou ke zvířatům netají: „Můj Punťa je pro mě obrovský parťák do života, miluju ho. Akce se mi moc líbí svým nábojem a myšlenkou, ráda jsem nabídku přijala a věřím, že se všechno povede na jedničku. Poběžíme taky!“

Běhat může opravdu každý!

„Canicross, neboli běh lidí se psy, se v dnešní době stává čím dál více populární aktivitou a vzhledem k tomu, že nechystáme žádný extrém, tak trasu uběhne pohodlně každý,“ říká Eliška Skalická, marketingová manažerka značky Fitmin. Zájemci mají na výběr ze dvou variant:

  • Canicross 3,5 km – kategorie muži, kategorie ženy / startovné 150 Kč

Účastníci mohou změřit své síly v 3,5 km dlouhém canicrossovém závodě se psem v kategorii mužů a žen. Startovné, které bude věnováno na podporu činnosti neziskové organizace, činí 150 Kč.

  • Se psem mě baví běh 2,5 km – bez omezení / startovné 110 Kč

O něco více pohodová varianta je trasa o délce 2,5 km. V této kategorii je povoleno běhat nebo se svižně procházet jen tak pro radost se psem i bez psa – zkrátka, jak je libo „pro dobrou věc“. Startovné činí 110 Kč. „Výtěžek akce bude rozdělen na projekty neziskové organizace Se psem mě baví svět a na potřeby dočaskářských organizací, se kterými naše organizace dlouhodobě spolupracuje,“ upřesňuje Veronika Hájková, tisková mluvčí neziskové organizace Se psem mě baví svět.

Co na to veterinář?

V rámci odpoledního programu bude na místě i možnost odborných konzultací s veterinářem MVDr. Lukášem Duchkem z kliniky Vetcentrum v Praze-Stodůlkách. Podle něj je běh přirozenou aktivitou pro drtivou většinu psích plemen kromě extrémně přešlechtěných, kterých je minimum. Spojení charitativní akce a sportu si pochvaluje a poznamenává: „Psi běhají obvykle rádi, a to je rozměr, který mohou předat člověku. Zatímco člověk trénuje, pes má běh pro zábavu a prožívá čistou radost. Takový krátký úsek, jakým je závod ve Stromovce, bych nezakazoval žádnému zvířátku, pokud nemá potíže s kloubním aparátem, se srdcem nebo jiné závažnější onemocnění.“ Jestliže návštěvníky závod přivede na myšlenku běhat se psem pravidelně, je potřeba zvážit to, o jaké se jedná plemeno, jak je pejsek starý a jaká je jeho současná fyzická kondice. „Pes, který se osm let jen přesouval z gauče na pomalou procházku, se potřebuje napřed dostat do formy, což je stejné jako u lidí. Změna se bude pak týkat logicky nejen režimu, ale také výživy,“ dodává MVDr. Lukáš Duchek.

Skrývá se ve vašem mazlíčkovi běžecký talent?

Která plemena jsou podle veterináře Lukáše Duchka pro běh doslova jako stvořená? „Především lovecká, zejména honiči. Také dalmatin by mnoho lidí určitě překvapil, historicky to je kočárový pes, zvyklý doprovázet panské kočáry dlouhé kilometry. Velmi dobře a rádi běhají i psi určení do zápřahu saní, jako například malamuti.“ Některá plemena mají běh takzvaně v genech. Pokud ale doma nechováte zrovna ohaře, neznamená to, že váš mazlíček nebude ideálním běžeckým partnerem. „Rád bych zdůraznil, že všeobecně mají psi pohyb rádi, prospívá jim a záleží na jejich pánech, jestli najdou dostatek energie a taky času, aby jim ho dopřáli. S Fitmin Se psem mě baví běh mají ideální příležitost,“ dodává MVDr. Lukáš Duchek.

Bližší informace a možnost registrace najdete na www.vimcimkrmim.cz/fitminsepsemmebavibeh

Závod můžete sledovat i na sociální síti Facebook.