12.01.13 Výživa

Přechod na BARF – co budete potřebovat?

Pokud jste se rozhodli, že svého psa začnete krmit syrovou stravou, možná přemýšlíte, co mimo krmných ingrediencí pořídit. Pravda je taková, že kromě nadšení k tomu nepotřebujete nic speciálního…

 

V prví řadě je samozřejmě nutný dostatečně velký mrazák. Velikost mrazáku záleží na tom, jak velký je váš pes = jakou má spotřebu masa. Jestliže nakupujte mražené maso, zabere více místa než čerstvé maso, které si můžete naporcovat a vytvarovat podle potřeby. Na trhu jsou k dostání také mleté směsi různých mas v šiškách. Obecně se uvádí, že na 50 kg masa je potřeba zhruba 100 l prostoru v mrazničce.

 

Dalšími nezbytnostmi jsou v každém případě ostré nože (ideálně jeden velký porcovaní a jeden menší vykošťovací) a případně kvalitní sekáček na maso, který oceníte při porcování velkých kusů masa a kostí.

 

Na co byste rovněž neměli zapomínat, je mlýnek na maso či kuchyňský robot. Pro štěňata či starší psy se špatnými zuby je někdy nutné maso s kostmi umlít. V kuchyňském robotu zase rychle zpracujete velké množství ovoce nebo zeleniny. Obyčejné struhadlo sice také poslouží, ale robot vám ušetří spoustu času.

 

Hlavně na začátku bude pro vás velmi užitečná kuchyňská váha, díky níž správně odvážíte optimální krmnou dávku. Zvlášť u psů, co snadno přibírají, se bude hodit i po „zajetí“ do nového režimu.

 

Zdroj: BARF, Krmení psa přirozenou stravou, Kateřina Novosádová, nakladatelství Plot, 2011