03.10.10 Aktuality

Přijďte oslavit světový den zvířat

Nadace na ochranu zvířat pořádá u příležitosti letošního Světového dne zvířat oslavu, která se uskuteční v sobotu 9. října 2010 od 14 do 18 hodin v Praze na pankrácké pláni (Centrální park Pankrác).

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat uvidí ukázky výcviku asistenčních a záchranářských psů, tance se psy, vystoupení hudebních skupin Burma Jones a Marimba. Vstup do Centrálního parku na Pankráci je zdarma. Během oslavy Světového dne zvířat proběhne charitativní sbírka chovatelských potřeb pro opuštěné psy a kočky a zskané chovatelské pomůcky předá Nadace na ochranu zvířat útulkům.

Světový den zvířat se každoročně slaví 4. října na počest sv. Františka z Assisi, který je vzorem ochránců zvířat, protože celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Tento svátek má lidem připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování  k nim by mělo být ohleduplné. Slaví jej milovníci zvířat, kteří vědí, jak jsou pro náš život důležitá, co nám přinášejí, jak nám pomáhají a obohacují nás.

Partnerem oslavy Světového dne zvířat je společnost MARS CZECH s.r.o. Světový den zvířat (World Animal Day) je odrazovým můstkem projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Oslava Světového dne zvířat se koná pod záštitou Hlavního města Prahy a ve spolupráci s Městskou částí Praha 4.

Více informací najdete na:
 www.naplntemisky.cz a www.ochranazvirat.cz