23.09.20 Aktuality

Proběhl 7. ročník charitativního běhu Běhejme a pomáhejme útulkům

Sedmý ročník „Běhejme a pomáhejme útulkům“ je jedinečný charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice. Za 6 let se podařilo vybrat 2,1 milionů Kč a pomohlo se 76 útulkům.

„I přes veškeré peripetie, která tato složitá doba přináší, byla účast hojná a atakovala hranici 800 lidí s jejich čtyřnohými miláčky. Ušli jsme kus cesty oproti prvnímu ročníku, kdy si do Stromovky dorazilo zaběhat 26 lidí a vybralo se 4 000 Kč. Akce se lidem líbila a těšíme se na další akce v Opavě a Brně“ sdělil zakladatel charitativního běhu, Petr Sokolík.
„Koncepce akce mě baví a konečně mohu dokázat, že to u mě není jen o koních – pes je na prvním místě“ usmál se pětibojař David Svoboda a dodal: „Oba okruhy – běžecký na 4,5 km a pěší na 1 km byly pro účastníky zajímavé – nešlo o to podat olympijské výkony, ale podpořit dobrou věc. Zájem a dobrá nálada mě velice potěšily.“
„Jsem rád, že kolegyně a kolegové z branže se propůjčili k této bezesporu dobré věci“ řekl Ondřej Musil, který odstartoval závod v 15:00. Sám sice neběžel, ale o to více hlasitě podporoval ostatní běžící, včetně Davida Svobody.
Součástí akce bylo i vystoupení záchranářských psů ve výcviku a jejich psovodů ze SAR-DOG  s ukázkou praktického cvičení. „Nezapomínáme ani v dnešní zmatené době na naše čtyřnohé parťáky, kteří byli mnohdy jedinými partnery v době karantény. Proto jsme se rozhodli opět letos podpořit 7. ročník Běhejme a pomáhejme útulkům. Doslova každý pes má potenciál stát se záchranářským psem a i když nedojde k nasazení, jedná se o zábavný sport jak pro pejsky, tak pro jejich majitelé.
Souběžné pokračuje unikátní celorepubliková sbírka s názvem Den zvířat, kterou pořádá spolek Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním a hospodářským zvířatům. Druhý ročník této charitativní sbírky bude ukončen 04. října 2020, kdy je Mezinárodní den všech zvířat. Finanční dar se zasílá prostřednictvím webové stránky www.denzvirat.cz.Celý výtěžek sbírky bude po skončení akce rozdělen rovným dílem mezi 112 neziskových spolků z celé České republiky. 
„Akce je podpořena videem, ve kterém vystupují ambasadoři projektu Ivan Trojan, Ben Cristovao, Patricie Pagáčová, Alice Bendová, David Svoboda, Eva Samková, David Kraus, Jan Musil, Ljuba Krbová a Ondřej Neff. Ivan Trojan propůjčil celému videu svůj hlas“ vysvětluje zakladatel projektu, Petr Sokolík a dodává: „Naším společným snem je vytvořit pro zvířata transparentní sbírku podobnou té „tříkrálové“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusí bát naší organizace. Chceme tímto zároveň bojovat proti pouličním podvodníkům s kasičkami a založit tradici, která 100% pomáhá všem zvířatům. Nejkrásnější věcí na celém projektu bylo, že hlavní účinkující, kameraman, skladatel hudby, střihači atd., všichni se vzdali nároku na honorář a do akce šli zcela zdarma“. Dosud bylo vybrané 335 520 Kč z cílového milionu. V loňském roce proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, které se rozdělily mezi 60 spolků.