07.01.12 Aktuality

Průzkum: Při nákupu krmiva pro psy rozhoduje kvalita před cenou

Při nákupu krmiva pro psy hraje roli mnoho faktorů. Největší počet českých majitelů psů (přes 30 procent) dává při rozhodování o nákupu krmiva pro psy na první místo kvalitu. Na cenu při výběru krmiva klade důraz necelých 22 procent Čechů a 18 procent upřednostňuje složení daného produktu. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost Butcher’s Pet Care realizovala společnost Sanep mezi majiteli psů v České republice.

 

Jen něco málo přes 3 procenta majitelů psů nakupuje psí krmivo na základě balení, reklamy či propagaci v obchodech. Zajímavou informací je, že více než 5 procent majitelů psů psí krmivo svým psím miláčkům vůbec nekupuje.

Stejný průzkum byl proveden i na Slovensku, kde výsledky průzkumu ukázaly markantní rozdíl mezi upřednostňováním kvality před cenou psího krmiva. Přes 42 procent z dotázaných slovenští majitelů psů dává na první místo kvalitu, na cenu při výběru krmiva klade důraz necelých 16 procent Slováků a skoro 11 procent dá na názor přítele či veterináře. Jen 6 procent majitelů psů nakupuje psí krmivo na základě reklamy či propagaci v obchodech. Necelých 8 procent dotázaných nekupuje žádné psí krmivo.

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu tohoto roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4 359 majiteli psů na Slovensku, pro společnost Butcher’s Pet Care.

A jak to máte vy? Jaké faktory berete při nákupu psího krmiva v potaz?