07.01.12 Aktuality

Psi k adopci

Říká se, že jakmile jednou podrbete psa, máte navždy vystaráno o zábavu. Co takhle pořídit si psího parťáka z útulku?

ŽABKA, 2 měsíce

Fenka, kříženec střední velikosti. Matka je kříženec ovčáka, otec neznámý. Nevíme, s čím je přesně křížená, ani jak přesně bude velká. Hledáme pro ni láskyplné majitele, kteří jí zajistí zázemí, kvalitní stravu, péči, pravidelné očkování. Podmínkou předání je zajištění kastrace po 1. hárání. Fenka je základně očkovaná, odčervená, čipovaná. Pouze vážným zájemcům do spolehlivých rukou!

 

Eron, 6 měsíců

Krásný kříženec (aljašský husky, ovčák, beauceron), jehož maminu jsme dovezli březí z jednoho útulku, kde kastrace je zřejmě cizím pojmem. Eron je u nás odmalička a pro jeho temperament o něj nikdo nemá zájem. Je to pejsek vhodný na zahradu s přístupem do tepla, ideálně k hodnému psovi, který ho bude učit slušnosti. Eron je dominantní, neposlušný, hyperaktivní a naprostá „herečka“. Nemá výcvik, je zvyklý na smečku. Hledáme pro něho někoho sportovně založeného s pevnými nervy a zkušeným spravedlivým smyslem pro výchovu.
Tito psi nejdou dobře vycvičit, ale hodí se na tahání saní, na dlouhé výlety apod. Příliš neposlouchají, nejsou vhodní pro sporty, kde mají být na volno. Eron si i přes veškerou snahu dělá stále, co chce. Hledáme proto někoho, kdo si s ním poradí. Je očkovaný, čipovaný. Podmínkou předání je kastrace v jednom roce života! Na tom opravdu trváme a hledáme mu zodpovědného majitele.

 

DENY, 7 měsíců

Německá doga bez PP vykoupená od alkoholika. Je to hodná bezproblémová fenka, která akorát potřebuje výcvik a zábavu. Vhodná spíše k domku, v bytě čůrá a ničí věci, když je sama. Není pouze na ven, jedině s přístupem do tepla. Nejlepší by byla k další doze, nebo jinému velmi hravému velkému psovi. Potřebuje někoho, kdo se jí může věnovat celý den! Podmínkou předání je kastrace po 1. hárání! Na tom opravdu trváme. Fenka má očkování a čip. Není zdarma, chceme předejít zájmu množitelů nebo zájemců, kteří koukají na "zdarma" místo správné odpovědné péče.
Dogy jsou choulostivé na teplo, stravu a kloubní výživu. Nový majitel s tím musí počítat.

 

PAŠÁK z Nemotic, 16 let

Starý černý kříženec, už má svůj věk, ale přesto je pořád aktivní, štěká, vrčí na psy u krmení J, má tuhý kořínek...Předchozí život ho poznamenal, má zjizvený obličej, staré jizvy od kousanců - zřejmě v mládí dost dominantní a jiný pes ve smečce mu to netoleroval. Má i novější jizvy, které poměrně dost mokvají a musí se ošetřovat betadinem. Již má řidší srst a bolí ho určitá manipulace. Ale jistě ještě nějakou dobu vydrží, potřebujeme pro něho akutně najít domov, kde bude na zahrádce s vykastrovanou fenkou nebo sám, do bytu se nehodí. Musí mít v zimě přístup do tepla. Útěkář ani šplhač není, spíše se bojí cizích, neumí na vodítku, ale jinak mazlení má docela rád. Měl by dostávat kloubní výživu, zatím se ale zvedá dobře, jenom má dny, kdy kulhá - trápí ho artróza v lokti.

 

TREK z Nemotic, 7 let

Mohutný kříženec dobrmana, velký jako NO, kastrovaný. Hodný a přátelský pes k lidem, neví ale, co je to vodítko, absolutně na něm neumí chodit, škrtí se, jde na všechny strany. Ve smečce je silně dominantní, snadno se nechá vyprovokovat ke rvačce. Doporučujeme ho spíše k feně. Vhodný lépe na zahradu s přístupem do chodby, bouda nestačí. Je velmi učenlivý, takže si zvykne rychle, jen potřebuje někoho, kdo na něj bude mít čas.

 

KATY, 3 roky

Katy je velká kříženka, zřejmě československý vlčák, KAVKAZAN apod. Je kastrovaná, očkovaná, čipovaná. Dostala se k nám po smrti majitelky. Fenka je sice docela hodná, ale povaha čsv a pastevce se nezapře. Je dominantní ke psům, které nezná, typická usurpátorka, sebevědomá čubina. K lidem je milá, bohužel negativně reaguje na bolest - tj. pokud po ní hodí dítě hračku, nebo jí hodíte hračku a trefíte se jí do čumáku, tak se sebere a jako piraňa jde zuby do člověka. Se mnou je už od prosince, tak si to na mě nedovolí, asi jedině pokud bych jí úmyslně nepřiměřeně trestala, ale zkoušet to nebudu… Musí si zvyknout na cizí psy, nyní je s jedním psem a chová se bez problému. Nemá přivolání a dělá, že neslyší, ani po takové době, co jsme spolu. Základní povely moc nezná. Umí jen sedni a lehni. Uklidní se jen v případě, když na ni opravdu důrazně křiknu a sprdnu ji, tak dá uši dozadu, sedne si, na chvíli se uklidní a za chvíli si už zase dělá, co chce. Skáče na mříže, když je v kotci, doma na kliku. Na cizího psa se vrhne, jako by mě vůbec neviděla, prostě samorost. Vyžaduje hodně času, výcvik, výchovu. Na vodítku netáhne, je docela klidná, jinak si nechá všechno líbit, sahání všude, zvedání, tahání, prohlížení - můžu s ní dělat kdeco. Hledám pro ni člověka, který má ideálně více psů, pokud bude totiž sama, moc jí naroste hřebínek a bude z ní panovačná hraběnka. Také by bylo dobré, aby měl zájemce už zkušenost s pastevci nebo československými vlčáky. Může být v bytě - i když krade věci, ale moc neničí, jenom si je tahá do postele. Také majitel musí mít hodně času chodit s ní na cvičák, dlouhé procházky, být co nejvíce s ní a ne ji bezhlavě milovat, ale vést ji - od rána do večera respekt, respekt a poslušnost. Všechno si musí zasloužit a chovat se slušně.

 

ESSI a DAYMO z Nemotic

fenka a pejsek, věk cca 3 roky

Kastrovaní, čipovaní, ADOPCE MOŽNÁ I PO JEDNOM, NEMUSÍ BÝT SPOLU, NEJSOU FIXOVANÍ.

Větší kříženka ovčáka a kříženec dalmatina. Oba velmi přátelští a milí pejsci, velmi aktivní, skáčou, neumí chodit dobře na vodítku. Zvyklí na smečku, Essi je k některým psům nekompromisně dominantní, Daymo zase nenávidí psy - samce a popral by se. Pro tyto pejsky hledáme ideálně společné umístění u rodinného domu, případně i v bytě (ale nevíme, zda nebudou něco ničit). Štěkají pouze na kočky nebo na cizí nevlídné lidi :-), bezdůvodně neštěkají a nezlobí. Hrají si spolu, nejsou to útěkáři (zatím) :-). Daymo by byl samostatně vhodný spíše do zkušených rukou.
Oba jsou vhodní i na výcvik. Trváme na tom, aby v novém domově měli v zimě přístup někam, kde je min. 10 stupňů nad nulou, rozhodně nepatří ven do boudy, mají krátkou srst a špatnou výživou "zaděláno" na onemocnění kloubů. Potřebují výbornou péči, spolehlivého majitele, který jim dá hranice, základní výcvik a zázemí.

 

KNOT z Nemotic, 2 roky

Menší pejsek, velmi milý, je to kříženec šarpeje, ale už to na něm není až tak poznat. Je kastrovaný, zvyklý na smečku, na vodítku neumí.

 

DYRA z Nemotic, 2 roky

Štíhlá kříženka dobrmana, zvyklá ve smečce, lidí se nebojí, nechá se pohladit. Když cítí jistotu, začne se mazlit. Neumí však na vodítku. Má kořistnický i lovecký pud, vhodná na zahradu ke psovi, ale ne do boudy! Potřebuje majitele, co s ní zvládne pracovat.

 

 

RAMBOUSEK, 6 měsíců
Maličký kříženec jezevčíka, milý, mazlivý, v cizím prostředí bázlivý. Někdo ho vyhodil se sestřičkou v lese u Nymburka (ségra už má domov). Pejsek potřebuje klidný trpělivý přístup, pak si zvykne snadno. Podmínkou předání je kastrace v 1 roce života.

 

KOSTÍK z KOSTELCE NAD ČERNÝMI LESY, nalezenec, 2 roky
Krásný kříženec jezevčíka, kastrovaný, nalezený v Kostelci. Po majiteli jsme pátrali všemi způsoby dlouhou dobu, bohužel se nikdo neozval. Tak tedy nabízíme Kostíka do nového domova. Je to velmi hodný, zcela bezproblémový pejsek, socializovaný, umí na vodítku, snáší se se psy, s fenami, vhodný k dětem, ke starším lidem, může být u domku i v bytě, je čistotný. Nechá si vše líbit, nosit se. Je to mazlík, naprosto pro každého, kdo se mu bude věnovat. Může být gaučový mazlík.

Kde pejsky najdete? Občanské sdružení Toulavé tlapky, Pátek u Poděbrad, www.toulavetlapky.cz, Denisa Zárybnická 776 083 090