22.08.15 Aktuality

Půl roku plné misky 5000 psů a 3500 opuštěných koček

Za 6 let trvání unikátní charitativní kampaně zaměřené na pomoc opuštěným psům a kočkám bylo darováno útulkům v ČR přes 240 tun suchého krmiva. Na tomto úspěchu se podílel každý, kdo se zapojil do kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“, a to nejen majitelé čtyřnohých mazlíčků. Každý, kdo má rád zvířata, může těm bez domova pomoci i letos, protože kampaň pokračuje.

Osud zvířat v útulcích není lhostejný Nadaci na ochranu zvířat ani jejímu dlouholetému partnerovi, společnosti Mars Czech, a proto společně pomáhají zvířatům v útulcích na území České republiky mimo jiné i prostřednictvím kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Za 6 let trvání kampaně se podařilo naplnit 824 088 psích misek suchým krmivem Pedigree a 822 049 kočičích misek suchým krmivem Whiskas, které pokryly kompletní půlroční stravovací potřeby 4955 psů a 3528 koček ve 143 vybraných útulcích v ČR.

„Kampaň je naprosto unikátní a bezkonkurenčně nejdéle trvající charitativní aktivita na území ČR, jejímž cílem je zlepšit situaci psů a koček v útulcích. Pro útulky představuje zásadní podporu a zároveň konkrétní pomoc ve formě darovaného krmiva,“ říká Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, a dodává: „Finanční prostředky ušetřené za nákup krmiva mohou útulky použít na zkvalitnění veterinární péče o zvířata, kastrační programy, materiální vybavení, nákup chovatelských potřeb, výstavbu nových kotců, depozitů nebo výběhů pro zvířata.“

V návaznosti na předchozí úspěch kampaně se Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech rozhodly v této aktivitě pokračovat. V pořadí již 7. ročník naplní do Vánoc misky dalším stovkám psů a koček bez domova. Pomoci může každý, kdo od 17. 8. do 1. 11. 2015 zakoupí jakékoli krmivo značek Pedigree nebo Whiskas. Z 1 tuny prodaného krmiva půjde do útulků 65 psích nebo 255 kočičích misek (1 miska odpovídá denní krmné dávce doporučené pro dospělého zdravého psa nebo kočku). Získané krmivo bude přerozděleno vybraným útulkům podle jejich kapacity a počtu umístěných zvířat. Výběr útulků provede výběrová komise složená z nezávislých odborníků na základě dotazníkového průzkumu mezi útulky realizovaného Nadací na ochranu zvířat a na základě výsledků programu pravidelných kontrol Státní veterinární správy ČR. Zapojit se do kampaně je možné i bez nákupu krmiva, zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87 777.

Více informací o kampani najdete na www.naplntemisky.cz