23.11.12 Aktuality

Štědrý den a půl roku plné misky v útulcích

Na skutečně štědrý den se může těšit téměř 1 400 opuštěných zvířat ve 26 českých útulcích, kterým se do Vánoc naplní misky krmivem pro psy a kočky. Čtvrtý ročník kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“ přinese svěřencům obdarovaných útulků z celé České republiky přibližně půlroční zásobu krmiva Pedigree a Whiskas.

 

Kamiony budou postupně rozvážet celkem 42 tuny granulí. První kamion se rozjede v úterý 27. listopadu do psího útulku Bouchalka v Buštěhradu u Kladna, kde v 10 hodin předají krmivo útulku zástupci společnosti Mars Czech a Nadace na ochranu zvířat.

 

Psí útulek Bouchalka v Buštěhradu vybrala stejně jako ostatních 25 obdarovávaných útulků komise složená z nezávislých odborníků na základě vyhodnocení dotazníkového průzkumu Nadace na ochranu zvířat a výsledků pravidelných kontrol Státní veterinární správy ČR. Psí útulek Bouchalka získá zásobu granulí Pedigree díky vzornému vedení tohoto útulku, který funguje již od roku 1992 a dokáže se postarat až o 150 psů, nejčastěji vyhozených pro změnu bydlení a poměrů v rodině. „Jsme moc rádi, že komise vybrala náš útulek a že získáme takové množství krmiva. Útulek je můj, soukromý, provozuji ho již 20 let a celou tu dobu stále jen šetříme na větší stavby. Díky darovanému krmivu můžeme zastřešit celý komplex kotců,“ říká Eugenie Sychrovská a dodává: „Ty plechové střechy v létě moc hřejí! Ještě jednou velký dík a vlhkou psí pusu.“

 

Čtvrtý ročník kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“, pořádané Nadací na ochranu zvířat a společností Mars Czech naplní do Vánoc misky 774 opuštěným psům a 609 kočkám. „Základní podmínkou pro získání daru byla účast útulku v dotazníkovém šetření, kvalitní a profesionální působení útulku a samozřejmě splnění podmínek stanovených platnými právními předpisy. Nadace na ochranu zvířat oslovila 126 útulků, registrovaných a schválených Státní veterinární správou ČR. Z 58 útulků účastnících se dotazníkového šetření vybrala komise zhruba polovinu, která dostane krmení pro své svěřence,“ vysvětluje Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat. Komise posuzovala kapacitu a vytíženost útulku, počet přijatých a vydaných zvířat, zvířat vrácených původním majitelům nebo umístěných do nových rodin. Šlo o kritéria, podle kterých lze posoudit úspěšné a profesionální působení útulku.

 

Na konečném množství krmiva darovaného útulkům se podíleli všichni ti, kteří si koupili jakýkoli výrobek značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS, a také ti, kteří se zapojili do online kampaně „Naplňte misky, zn. SpěcháTo!“ a svým klikáním naplnili misky psům a kočkám ze třech vybraných útulků. Každý, kdo by opuštěným zvířatům v útulcích ještě rád pomohl, a podílel se tak na jejich radostnějších Vánocích, se může zapojit do online soutěže „Mr/Miss Pedigree a Mr/Miss Whiskas“. Vítězové z každého ze tří vybraných útulků dostanou od společnosti Mars Czech dárkovou tašku s pamlsky, dentálními tyčinkami a dalšími dobrotami.