Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
03.12.19 Aktuality

Tip na knihu: Jak prodloužit život vašeho psa

Nepřehlédněte v záplavě knih na předvánočním trhu novinku, která opravdu stojí za přečtení. Týká se chovu psů a oproti ostatním knihám je výjimečná. Nejen tím, že ji napsal vědec, biolog RNDr. Evžen Korec, CSc., který je zároveň zkušeným a úspěšným chovatelem plemene italský corso pes, ale především tím, že laikům přináší množství praktických návodů a rad, jak psovi zajistit spokojený a co nejdelší život.

Nejzajímavější na této knižní novince je to, že jejím prostřednictvím se vůbec poprvé v historii české populárně-naučné literatury dostávají k laické veřejnosti informace o středním věku dožití jednotlivých plemen. A také v ní chovatelé najdou přehledně – a hlavně srozumitelně – zpracovaný výčet geneticky přenosných chorob, které odborníci už dnes umějí u psů testovat. Zodpovědní majitelé a chovatelé tudíž mohou celkem snadno vytvořit správné podmínky nejen pro to, aby měli v chovu pouze kvalitní jedince, ale také pro to, aby i potomci takových psů dostali větší šanci být úspěšní na renomovaných výstavách a prožít po boku svých majitelů podstatně delší a kvalitní život.

Autoři knihy se ale nespokojili jen s výčtem dat z nejnovějších vědeckých výzkumů. Hned v několika kapitolách se zaměřili také na praktické rady a návody, co konkrétního mohou sami majitelé a chovatelé udělat ve prospěch svých psů, aby jim dali šanci na co nejdelší životní příběh. Počínaje tím, jak by měla vypadat pravidelná veterinární a preventivní péče, přes různé možnosti stravování psů (včetně základní orientace v různých typech krmiva), dále přes výběr vhodného plemene i konkrétního jedince, až po kvalitní podmínky k životu, bez nichž se čtyřnozí společníci člověka neobejdou.

Knihu najdete ve všech dobrých knihkupectvích za bezkonkurenčně nízkou cenu 169 Kč. Téměř 200stránkovou publikaci v pevné vazbě a s několika stovkami barevných fotografií si můžete ale objednat i za pouhých 119 korun prostřednictvím e-shopu www.zootabor.eu/kniha.