21.02.18 Aktuality

Tip na unikátní výstavu v drážďanském muzeu

Pokud budete mít v následujících měsících cestu do Drážďan, pak si nenechte ujít jedinečnou výstavu s názvem „Tierisch beste Freunde“ o vztahu člověka a domácích mazlíčků. Výstava probíhá až do 1. července 2018 v Deutsches Hygiene-Museum.

Expozice se zabývá historií i současností jedinečného vztahu lidí a zvířat. Nutí návštěvníky přemýšlet, jakým způsobem tento vztah ovlivňuje obě strany. Vždyť požadavky, které klademe na domácí zvířata, jsou často protichůdné. Očekáváme bezpodmínečnou lásku, ale také požadujeme poslušnost. Obdivujeme přirozené chování zvířat, přesto se je snažíme formovat podle módních trendů a chceme, aby se chovala podle našich společenských pravidel...

Výstava kromě nejrůznějších exponátů a zajímavých reprodukcí využívá i moderní technologie. Díky virtuální realitě se budete moct podívat na svět zvířecíma očima. Jak asi váš mazlíček vnímá svět kolem sebe? Jak se cítí, když s ním komunikujete? Co vidí andulka, když se podívá do zrcadla? Jaké je to cítit se jako ryba ve vodě? To je jen malá ukázka toho, co se v muzeu dozvíte. A nemějte obavy z jazykové bariéry. I když neumíte německy, stejně si odvezete výjimečný zážitek. Hlavním cílem kurátorů výstavy bylo návštěvníky bavit, dojímat, ale inspirovat k zamyšlení. A to se povedlo na jedničku.

Jak se do muzea dostanete?

Autem: A4 výjezd "Hellerau" nebo "Altstadt" směr "Zentrum" 

Tramvají: linky 1, 2, 4 a 12 do zastávky "Deutsches Hygiene-Museum"; linky 10 a 13 do zastávky "Georg-Arnhold-Bad/Deutsches Hygiene-Museum" 

Pěšky: z nádraží nebo z centra cca 10 min

Otevírací doba muzea:

úterý až neděle, svátky: 10 – 18:00
poslední vstup: 17:30
V pondělí je zavřeno.

Vstupné:

Dospělí 8 Eur

Děti a mládež do 16 let zdarma