29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
06.12.21 Aktuality

Tipy na vánoční dárky (i pro páníčky)

Máte mezi svými blízkými milovníky zvířat a vášnivé čtenáře? Pak jim vyberte překvapení, které je pod stromečkem zaručeně potěší. Kniha jako dárek je sázkou na jistotu. A nezapomeňte pořídit i chutný balíček pro zvířecího mazlíčka. 

Kurt Kotrschal: VLK – PES – ČLOVĚK
Jak se ze samotářského, ale nesmírně fascinujícího vlka, který se od nepaměti objevuje v mýtech a pohádkách, stal nejlepší přítel člověka? Uznávaný etolog Kurt Kotrschal vám ve své knize pomůže nejen lépe pochopit pradávné zaujetí vlkem, ale také vás naučí, jak správně přistupovat k vašemu věrnému společníkovi – psovi. Kniha odpovídá na otázku, v čem se od sebe tito dva blízcí příbuzní liší, a zároveň poskytuje cenné poznatky o soužití člověka a jeho nejlepšího přítele. Publikace získala rakouské ocenění Vědecká kniha roku v oblasti medicína a biologie. 
https://www.knihykazda.cz/kurt-kotrschal-vlk-pes-clovek/

Axel Gomille: Vlci
Pro nejmenší čtenáře je určená kniha Vlci. Děti mohou prostřednictvím fotografií nahlédnout do života fascinujících divokých zvířat.Tito zdatní lovci, kteří z našich lesů na dlouhou dobu úplně zmizeli, jsou zpět. V příhraničních oblastech už opět žije několik vlčích smeček a párů. Jejich počet stále roste, proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlka. Vydejte se s fotografem Axelem Gomillem mezi divo­ké vlky a zažijte nezapomenutelné dobrodružství. 
https://www.knihykazda.cz/vlci/

Jennifer Ackerman: Ptačí způsoby
Kniha Ptačí způsoby od autorky bestselleru Genialita ptáků je oslavou rozmanitosti ptačího života a chování. Přináší zásadní vhled do způsobu ptačí existence a na základě aktuálních vědeckých poznatků převrací tradiční pohled na způsob, jak ptáci žijí, jak spolu komunikují, získávají potravu, páří se, vychovávají mláďata a přežívají. 
https://www.knihykazda.cz/ptaci-zpusoby/

P. Berthold; G. Mohrová: Krmíme ptáky - ale správně
Co ptáci potřebují a jak jim můžete pomoci? Jaké krmivo je vhodné? Po dlouhá desetiletí se krmení ptáků ocitalo v palbě kritiky ochránců přírody – a to neprávem, jak nejznámější německý ornitolog Prof. Dr. Peter Berthold a jeho žena Gabriele Mohrová během svých dlouholetých výzkumů dokázali. Kdo svým opeřeným návštěvníkům poskytne po celý rok dobré krmení, může se těšit nejen pozorováním z bezprostřední blízkosti, ale také významně přispívá k ochraně ptáků.
https://www.knihykazda.cz/krmime-ptaky-ale-spravne/

Tip pro pejsky:
INSPIROVÁNO VLKY
Pamlsky IBERO natural DENTAL SNACK
Hypoalergenní dentální pamlsky Ibero, jsou přírodní, bez umělých barviv a ochucovadel, obsahují hypoalergenní maso (divočák nebo jehněčí), dále funkční složky – kolagen (pro zdravé klouby) nebo řasu kelpu (prevence zubního kamene, potlačuje zápach z tlamy). Je to vhodný dentální doplněk ke krmivu Ibero NATURAL
https://krmeni.cz/ibero-natural-pamlsky-pro-psy/ibero-natural-dental-snack-s-divcakem-a-morskou-rasou

Tip pro kočky:
Pamlsky BRIT CARE cat SNACK SUPERFRUITS SALMON
Křupavý lososový pamlsek se šípkem a brusinkami je u koček velice oblíbený.
https://krmeni.cz/brit-pamlsky-a-pochoutky-kocky/brit-care-cat-snack-superfruits-salmon

Tip pro venkovní ptactvo:
Ptáčky z okolí nalákají je krmítku lojové koule Tobby. Pro bezpečné použití odstraňte z koulí síťku a vložte je do speciálního krmítka na lojové koule. 
https://krmeni.cz/venkovni-ptactvo-venkovni-ptactvo/lojova-koule

Foto: Hippopx.com, Pixabay.com a archiv