Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
05.11.19 Aktuality

Úspěchy českých musherů

Konec října patřil mezinárodnímu klání v mushingu, tedy sportu, kde pes a člověk v různých disciplínách závodí jako jeden tým. Mistrovství světa ve Švédsku si nenechali ujít ani čeští reprezentanti, mezi které patří i závodníci Fitmin týmu. Ten do klání vyslal čtyři bojovníky – Marii Ševelovou, Jiřího Mencáka, Michala Ženíška a Tomáše Jašu. Přes tvrdou konkurenci a nelehké podmínky dokázali získat dvě stříbrné medaile v individuálních kategoriích a pomohli ke stříbrné medaili z trojčlenné štafety národů.

Mezi nejúspěšnější členy výpravy patří Tomáš Jaša, který přiváží stříbro z canicrossu a ze štafety národů. „S výsledkem v canicrossu jsem spokojený a jsem rád, že se nám se Zulem povedlo ji dokončit bez jakýchkoliv komplikací. První canicrossař Robinson nám předvedl, že se dá běhat ještě o dost rychleji, a že máme na čem pracovat. Je to motivace, kterou potřebuji,“ hodnotí své pocity Tomáš Jaša a s lehnou lítostí dodává: „Trochu mě mrzí průběh závěrečné štafety, kdy se nám se Zulem nepodařilo vyhnout všem nástrahám hromadného startu a nepodali jsme 100% výkon. Stříbrná příčka je ovšem i tak parádní!“

S tím souhlasí i jeho štafetový partner Jiří Mencák, kterému jen těsně unikla medaile ze spřežení se 4 psy: „Každý náš výkon pěkně bolel, a to jak na trati, tak i v našich tréninkových přípravách. Tyto závody nám ukázaly naše možnosti a obrovský potenciál. Předvedli jsme velice vyrovnané výkony a kolikrát dokázali potrápit samotné specialisty daných disciplín. V následujících letech je náš cíl jasný. Proměňovat takovéto příležitosti čtvrtých míst v medailové pozice.“

Přehled výsledků Fitmin týmu

2. místo – koloběžka s jedním psem: Marie Ševelová a Maja

2. místo – canicross: Tomáš Jaša a Zulu

2. místo štafeta národů – Tomáš Jaša a Zulu (canicross), Jirka Mencák a Roxy (bikejoring), Hana Štípalová s Kvapem (koloběžka)

4. místo – 4-dog rig (kára se 4 psy) – Jiří Mencák a Mick, Rass, Seven a Storman

5. místo – koloběžka se 2 psy – Michal Ženíšek a Pheena a Doyle

10. místo – koloběžka s jedním psem – Michal Ženíšek a Doyle

10. místo – bikejoring – Jiří Mencák a Roxy

18. místo – bikejoring – Michal Ženíšek a Bodie

Celá česká reprezentace, která se mistrovství zúčastnila, získala 9 medailí, z toho 4 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové. Gratulujeme!