10.12.11 Aktuality

Vánoce pro pejsky

Vánoce bez psa? Jednoznačně pod psa! Nejlepší přítel člověka nesmí chybět u žádného rodinného svátku. V některých domácnostech dostanou pejsci dokonce nejvíc dárků. Není se čemu divit, vždyť se podílejí na rodinné pohodě, přinášejí optimismus a hřejivý pocit, že nás má někdo moc rád.

 

Čtyřnozí kamarádi jsou hraví, mazliví a vděční. Radostně nás vítají bez ohledu na počasí a náladu. Stmelují všechny členy rodiny a zaslouží si jen to nejlepší. K tomu patří především péče o psí zdraví (pravidelný pohyb, kvalitní strava, pravidelná vakcinace a odčervení atd.). Zapomínat bychom na ně neměli ani během vánočních svátků…

 

Sladké nástrahy

Psi už během adventu intenzivně vnímají, že se něco chystá. Vůně se line z cukroví, ryb, vaječného koňaku, rozinek naložených v rumu a čokolády na vánočním stromku, až se sliny sbíhají. To pejskům na klidu nepřidá. Není jednoduché odolat těmto lákadlům a nebezpečným nástrahám. Buďme štědří už před Štědrým dnem a odměňme svého čtyřnohého mazlíčka společnou hrou, delší procházkou a nějakou dobrůtkou. Lidská strava je pro psy nevhodná, zvláště pak sladkosti. O tom, jak je čokoláda nebezpečná, se dočtete zde. Nebezpečné jsou také čokoládové figurky na stromečku – pro mnohé psy fungují jako samoobsluha. Kromě zmíněné čokolády je velkým rizikem pozření staniolů a obalů od cukrovinek.

 

Vánoce v mnohých lidech evokují, že je potřeba si dopřávat mnohem více než po celý rok a tuto potřebu převádějí nejen na sebe, ale i na své blízké a zvířata. Pokud je váš pes zvyklý pouze na průmyslově vyráběné krmivo, pak mu rozhodně jeho styl krmení nijak závratně neměňte. Při náhlých a nečekaných změnách může docházet k průjmům, a tak by si váš pes Vánoce užil spíše v bolestech břicha, než v radosti z chutného krmiva. Pokud psovi dopřejete víc, než je zdrávo, nasaďte jednodenní půst.

 

Zbytky od stolu

Nehledě na plemeno a velikost psa je krmení od stolu nebezpečné a zdravotní problémy pak na sebe nenechají dlouho čekat. Rizikem je obezita kvůli vysokému obsahu tuků a cukrů, podráždění trávicího traktu kvůli přemíře koření nebo poškození ledvin přebytkem soli. Tradiční štědrovečerní menu skýtá pro psy mnohá nebezpečí. Když pes sní ve větším množství cibuli v bramborovém salátu, může u něj dojít k destrukci červených krvinek a chudokrevnosti. Zvláště by pes neměl dostávat smažené ryby a cukroví. U smažených ryb hrozí nejen problémy se střevy a žaludkem, ale tučné jídlo může dost vážně poškodit i slinivku. Kosti z kuřete mají tendenci se štěpit a jsou-li polknuty, mohou zůstat uvnitř zažívacího traktu a proděravět střevo. Zbytky ze stolu a jiné lidské jídlo obsahují často nadbytek kalorií a nepokrývají dostatečné množství živin. Nejvíce odpovědnou cestou jak ukázat lásku ke zvířeti, je krmit jej kvalitním, nutričně vyváženým krmivem pro psy. V žádném případě by pes neměl být „popelnicí“, kam se uklidí nesnědené jídlo ze stolu. Co lidé ušetří na výživě, pak mnohanásobně utratí u veterináře.

 

 

A co svému mazlíčkovi nadělit pod stromeček? Přinášíme vám pár tipů!

 

Stylové poležení

Vánoční deka se soby, od 110 Kč

 

Sobík na hraní

Plyšová hračka, 143 Kč

 

 

Z této misky bude teprve chutnat!

Vánoční keramická miska, 118 Kč

 

 

Předvánoční mlsání

Adventní kalendář pro psy, 77 Kč

 

 

Už ani chlup na podlaze!

FURminator, od 517 Kč

Patentované profesionální hrablo FURminator je určené na vyčesávání línajících plemen psů. Redukuje línání o více než 90%. Je určen pro dlouhosrstá i krátkosrstá plemena. Rychle a snadno odstraňuje podsadu a uvolněné chlupy. FURminator hrabla neřežou a nepoškozují srst. Zaručují větší účinnost než jiné kartáče a hřebeny. Redukují množství alergenů. Pečovat o srst lze hřebenem FURminator pravidelně po celý rok, jednou nebo dvakrát za týden po dobu deseti až dvaceti minut.

 

S kravičkou bude o zábavu postaráno!

HRAČKA KYJEN KRÁVA s pet láhví, 187 Kč

Hračka je kombinací křupající PET láhve a plyšového zvířátka. PET láhev je snadno vyměnitelná, takže se hračka dá používat znovu a znovu. Tomu neodolá snad žádný pes. Zvířátko je dokonale propracované a je vyrobené z kvalitního plyše.

 

Kdo vyloví aligátoři vajíčka?

HRAČKA KYJEN ALIGÁTOR, 280 Kč

Odolné plyšové hračky, které mají uvnitř schovaná 3 plyšová pískající vajíčka. Lovení vajíček z hračky znamená více zábavy. Pes může opakovaně vyndavat pískající vajíčka, aniž by hračku zničil. Hračky jsou dokonale propracované a velice příjemné na dotek.

 

Bezpečí pro psí tuláky

Dog Trace neviditelný plot D-Fence 101, 4125 Kč

Máte doma tuláka, který nedbá vašich protestů a rád cestuje po blízkém i vzdáleném okolí vašeho bydliště? Elektronický neviditelný plot DOGtrace™ d-fence, tvořený vysílacím generátorem, anténním drátem a obojkem, vám pomůže omezit rozběh vašeho psa, vytvořit "zakázané zóny", aniž by pes přišel o svobodu pohybu.

 

Myslete i na zdravé klouby

ALAVIS kloubní výživa 90tbl, 488 Kč

Je velmi vhodná zejména pro velká a obří plemena psů. Dlouhodobě zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost kloubní chrupavky. Obsahuje glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny.Jejich dostatečný přísun zabezpečuje dlouhodobě správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost.

 

Pro krásnou srst!

Lososový olej, od 184 Kč

Pomáhá řešit některé zdravotní problémy, jako je lámavost a vypadávání srsti, matnou srst, lupy, vysychání a záněty kůže, řídkou srst, alergické reakce, problémy s pigmentací (nepřebarvuje srst), poruchy imunitního systému, problémy s reprodukcí u psů i u fen.

 

Pro všechny případy

Adresář, 61 Kč

Kovový přívěsek ve tvaru kolečka je dispozici v různých barvách.

 

Praktické i slušivé

Postroj, od 135 Kč

 

 

 

Designové poležení pro malé psíky

Pelech kukaň, pEi POD PET HOUSE, 2150 Kč

Pelech se hodí do moderního interiéru. Je určen pro kočky nebo psy s délkou zad 50cm nebo méně. Bouda je vyrobena z plastu a je odolná proti rozkousání. Výrobek je jednoduše omyvatelný hadříkem a mýdlovou vodou. Polštář lze prát v pračce.

 

Skoč po něm!

HOPPER, od 91 Kč

Hopper chaoticky skáká, takže si s ním pejsek užije spoustu zábavy!

 

Vítr už mě nezaskočí

Obleček pláštěnka LORIENT, od 172 Kč

Pláštěnka z polyesteru je odolná proti větru a také proti vodě.

 

Bezpečné čekání

AUTOMŘÍŽKA do otevřeného okna, 83 Kč

 

Kvalitní krmivo

I pod stromečkem může pes objevit své oblíbené granulky.

 

Něco na zub

Žvýkací tyčinka, sušené ucho, psí sušenka nebo copánek jsou rozhodně zdravější odměnou než cokoliv z vánočního stolu. Pes bude nadšený, když mezi balíčky pod stromečkem vyčmuchá chutné pamlsky.

Pedigree® Schmackos Multi, 52 Kč

Pedigree® Rodeo s hovězím masem, 37 Kč

Pedigree® Denta Stix, funkční pamlsek k čištění zubů, 37 Kč

Sušené vepřové ucho, 17 kč, je zdrojem kolagenu a vápníku.

 

 

Připravte se na Silvestra!

Když pes šílí z ohňostroje (CD), 249 Kč

Strachem ze střelby, třaskavých zvuků petard a ze svištění a práskání ohňostroje trpí hodně psů. Někdy strach přeroste v trvalý úzkostný stav, kdy pes nechce vůbec chodit ven, a když je k procházce donucen, stále se vyděšeně rozhlíží a očekává výstřel. Další knížečka ze série Babo, raď! MVDr. Hany Žertové poskytuje podrobný návod, jak na strach z ohňostroje vyzrát s pomocí přiloženého desenzitizačního CD.

 

Něco pro páníčky!

Psi celého světa, Rádce pro správný výběr psa, Lea Smrčková, Martin Smrček, Grada, 489 Kč

Uvažujete o tom, že si pořídíte psa? Nebo už psa máte a divíte se, že se nechová tak, jak jste očekávali? Moc se vám líbí nějaké plemeno, ale vy nevíte, jaké má povahové rysy. Tyto a mnoho dalších otázek vám kniha renomovaných autorů spolehlivě zodpoví. Provede vás úskalími, která se mohou skrývat za neuvěřitelně bohatou nabídkou dnešních plemen. Porovnává příbuzné skupiny a upozorní na to, k jakému účelu byla ta či ona skupina psů stvořena. Kochat se budete u krásných fotografií.

 

Krásné Vánoce!