17.11.23 Život se psem

Věrný pes 10 týdnů přežíval vedle majitele, který zemřel během túry

Neuvěřitelný příběh psí oddanosti se odehrál v americkém Coloradu. Turista, který zmizel v srpnu, byl po několika měsících nalezen mrtvý a jeho jack russell teriér stále věrně čekal po jeho boku.

Rich Moore se 19. srpna vydal na túru ve společnosti svého jack russel teriéra Finneyho. Chtěli společně zdolat vrchol hory Blackhead Peak (3812 m). Co se během cesty stalo, není zřejmé. Příčina Moorovy smrti zatím nebyla stanovena, ale není podezření na cizí zavinění. Pravděpodobně zemřel na podchlazení. 

Místní lovec nalezl ostatky 71letého muže 30. října v povodí řeky Lower Blanco, více než 3 km východně od vrcholu, který se pokoušel zdolat. Pes Finney byl nalezen živý vedle Moorova těla, uvedla pátrací a záchranná služba. Pes, který strávil deset týdnů v coloradské divočině, zhubl o 2,7 kg. Pravděpodobně přežil díky lovu malých zvířat a vyhýbání se velkým predátorům. Po záchraně z hory byl vyšetřen veterinářem a pak se opět shledal s Moorovou rodinou. Finney je živým důkazem, že jack russel teriér je věrný, odolný malý pes s velkým srdcem. 

Ilustrační foto: Pexels.com