Veterinární poradna

Marie Drahošová | 07.03.25

Prosím o doporučení granulí pro pejska s cushingem. Olí bere vetoryl, zhubla, má pořád hlad a hodně pije. Děkuji Drahošová

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

pejsci s tímto typem onemocnění jsou většinou krmeni dietou ulevující játrům, označuje se běžně hepatic. Vyrábí se ve variantě suchého krmiva (granulí) nebo vlhkého krmiva (konzerv). Na našem eshopu disponujeme obojím a pejskovi lze také např. pro zvýšení chutnosti obě varianty míchat. Granulovanou stravu máme od firmy Trovet na bázi drůbežích proteinů - https://krmeni.cz/trovet-dog-dieta-hepatic-hld-12-5kg-1000231, případně máme dietu od firmy Royal Canin na bázi izolátů sojových proteinů (oceňuje se jejich vysoká vstřebatelnost).

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 03.03.25

Dobry den, Nas york po pěti letech se večer před spaním začal třepat. Dýchat zrychleně. Ma strach ze všech zvuku. Pres den je v pohode. Na vet nam dali kapky. Nepomohly. Můžete poradit co dělat. Popr co koupit. Dekuji.

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

doporučila bych vám jej nechat vyšetřit s ohledem na metabolický stav a kardiologická onemocnění. Pokud byste mu chtěli dopřát něco na zklidnění z přírodních preparátů, můžete využít např. alavis calming extra silný v chutných kostičkách - https://krmeni.cz/alavis-calming-extra-silny. Jeho efekt je viditelný ale asi až za 14 dní od začátku podávání. A dále doporučuji cílený a opatrný a citlivý trénink na vyšší intenzitu zvuků pod dohledem profesiolního psího trenéra.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 28.02.25

Dobry den, mohla bych sehnat antibiotika Synulox 500mg na prasklou analni zlazu u velkeho psa i jinde nez na veterinanrni stanici ? Dekuji Lenka

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den, bohužel ne. Tato antibiotika jsou vázaná na předpis veterinárním lékařem po předchozím vyšetření pejska.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 28.02.25

Dobrý den poslala som otázku ale nevidno.ju tam stala sa chýba?

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

zkuste ji tedy vložit ještě jednou.

Děkuji mnohokrát.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 27.02.25

Dobry den,odporucil nam veterinar royal canin analergenic kvoli vyssim hodnotam pankreasu a castejsim krcom,krk tlaci k zemi a akoby sa plazil. Ako dlho sa smu uzivat? Na ake by ste mi poradila prejst prosim potom? Royal canin hypoalergenic je tiez iba docasne krmivo? Ďakujem pekne

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

v tomto případě nedokážu z vámi uvedených informací vyčíst, z jakého důvodu veterinární lékař nasadil pejskovi přímo tuto dietu, nicméně na ní pejsek může být doživotně, pokud se ptáte na toto. Ve vašem případě bych změnu krmiva určitě řešila přímo s vaším veterinárním lékařem, neboť on přímo ví, za jakým účelem dietu pejskovi nasazoval.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 26.02.25

Dobrý deň, mame psíka po kastrácii. Už je to šiesty deň od operácie a miešok a jeho okolie je začervenané a veľmi opuchnuté. Berie ešte antibiotiká ale ten opuch neustupuje. Je to bežne po takomto zákroku? Kedy približne by ten opuch mohol ustúpiť? Za odpoveď ďakujem.

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

to bych určitě nechala pejska vyšetřit na veterině. 6 dní už je na tyto příznaky docela hodně, tak ať máte jistotu, že v šourku není skrytá nějaká pooperační infekce nebo např. serom, který se obtížně vstřebává.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 25.02.25

Dobrý den, mému psovi hrozně smrdí packy. Je to jako, když máte již starší boty a celý den v nich jste a pak si je sundáte. Zkoušela jsem o tom říkat paní doktorce, ale jí to tak nepřišlo. Jenže ona ho nemá v obýváku. Je to někdy tak intenzivní, že to u mne vyvolává kýchání a spouštění rýmy. Na pohled jsou v pořádku. Nepomáhá umývání ani použití krému na prevenci poškození pacek. Nejhorší je to, právě když se mu namočí. Je jedno zda tím, že je venku mokro a nebo si je sám olizuje. Je to taky mnohem intenzivnější, když se bojí. Problém ale je ten, že on se bojí skoro pořád. Vzala jsem si ho ze slovenského útulku. Poctivě jsem se vyptala na vše, co by jej mohlo děsit. Na vše mi řekli, že mu to nevadí. Bohužel ještě po roce a půl se stále bojí dětí i dospělých, psů a občas i jiných zvířat, aut - u těch dělá však nepochopitelnou věc, že naopak chce vlézt do silnice. Když má špatné dny, tak se leká úplně všeho. Jediné čeho se můj pes prakticky nebojí je paradoxně ohňostroj. Vypadá to, že s jeho strachem souvisí i to, že celoročně líná, ale v intenzitě jako když psi mění srst podle ročních obdobích. A přitom nemá nikde holá místa. Proto ani na toto paní doktorka nereaguje. Vyčesávání nepomáhá. Jen co se pohne, tak jsou na něm uvolněné chlupy. Zkusila jsem vyčesávat i podsadu, případně nějaké období vůbec nečesat. Naprosto bez efektu. Zkusili jsme mu po poradě s ní dát zklidňující bylinné léky. Buď se nic nestane a nebo reaguje spíše opačně jako v případě veterinárních kapek z konopí. Jsem bezradná a občas až zoufalá. Není nějaká pomoc? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

co se týče zápachu pacek, doporučuji navštívit veterinárního lékaře a nechat je zkontrolovat na přítomnost kvasinek, které se na psích tlapkách ve vlhkém prostředí rády pomnoží a způsobují takový typický zápach. Pokud by byla infekce potvrzena, je důležité vypátrat primární příčinu přemnožení, tu řešit a na tlapkách infekci zmírnit např. antimykotickým šamponem k dostání u veterinárního lékaře. Co se týče psychického stavu vašeho pejska, pak doporučuji pejska nechat adekvíátně vyšetřit na veterině a nechat mu vzít krev ještě s cílem na hormony štítné žlázy, případně hladinu protistresových hormonů (dotázejte se vašeho vet.lékaře, zda tato vyšetření dělá), určitě se spojte s trenérem, který se věnuje tréninku takto bojácných a bázlivých pejsků, aby se situace pejska nezhoršovala. Naučí vás strategie, jak tyto situace řešit. Zvýšená míra stresu bude v tomto případě souviset i s nadměrným línáním, což znamená, že se stabilizací hladiny hormonů by měl pejsek přestat takto nadměrně línat.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 24.02.25

Dobrý den. Mám 12ti letého psa, křížence, 21 kg. Minulý týden mu byla diagnostikována gastritida. Existují, prosím, nějaká homeopatika vhodná pro léčbu? Předem děkuji za odpověď. Hana Venglová

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den paní Venglová,

co se týče homeopatických přípravků pro psy, doporučuji kontaktovat přímo veterinárního homeopata, neb toto není můj obor. Doporučuji vyhledat kolegu nejblíže okolí vašeho bydliště.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 21.02.25

Poprosím o zhodnotenie testu CRP môjho psíka, čivavy 12rokov. Canine CRP = 15mg/L Procedural vontrol: valid Interpretation: normal <20mg/L : normal 20-30mg/L: Equivocal >30mg/L : Abnormal Nasadili ATB RONAXAN 20 Prosím o zhodnotenie. Veľmi pekne ďakujem Tosca Mihajilovičová [email protected]

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den,

pokud jste dostali referenční rozmezí psa v těchto číslech (nezmiňujete, co za laboratoř a jakým způsobem hodnotu měřila), tak vám interpretaci píší hned vzápětí, což znamená, že dle jejich referenčního rozmezí by výsledky měly být v normě. Tento test můžete chápat jako rozlišení toho, zda problém způsobují bakterie či jiné infekční agens a je třeba zvířeti nasazovat antibiotika. K tomu, abych mohla rozhodnout dále o tom, zda byla léčba nasazena vašemu pejskovi správně, bych potřebovala vědět více informací.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika

| 13.02.25

Dobry den. mame Shiba inu, ma 4 mesiace u nas je od 4.1. stale sa nenaucil, ze v noci sa spi. pelech ma v predsieni, kde ma aj vodu. piska, knuci a pod. uz bolo par dni dobre, ze bol celu noc ticho, ale opat sa to zhorsilo. okrem toho sa vsetkeho strasne boji. aj nas, ked mame zimnu bundu, kazdeho zvuku, kazdeho predmetu, ktory nepozna, novej hracky. snazim sa ho ucit aj chodit na voditku, to tiez nechce. je to s nim velmi tazke a neviem, ako na neho, aby to znasal vsetko lepsie.

Zobrazit reakciSkrýt reakci
Veterinář

Dobrý den, ve vašem případě a protože je pejsek evidentně velice citlivý až bázlivý, by bylo vhodné, si najít v okolí vašeho bydliště trenéra a spolupracovat s ním, abyste ve štěněti nevzbuzovali ještě větší stresy a strachy, než má. Bude to chtít velice citlivý a opatrný, přátelský přístup. Co se týče noci, vypadá to, že se štěňátko ještě hodně bojí samo, což je normální v tomto věku. V přírodě psi žijí ve skupině do 9 měsíců věku, takže je přirozené, že nechce v noci spát samo. Důležité je bytí o samotě s pejsek postupně trénovat (v tom by vám taktéž měl pomoci kynologický trenér), dále mu vytvořit nějaké bezpečné místečko, kde se bude již od začátku učit klidně odpočívat a prodlužovat dobu, kdy bude pejsek sám postupně.

S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika