Dobrý den, moje sestra má fenku po kastraci (včera odpoledne) a zároveň jí při tom odstraňovali zubní kaz. Jedná se o Parson therier je jí necelých 5let. Od včera od večera, kdy se probrala, se vůbec nenapila. Zítra jdou na kontrolu. Jak dlouho vydrží pes bez vody? Pravděpodobně nechce pít kvůli odstraňování zubního kamene že ji to bolí, ale, chci se zeptat, zda je třeba, aby již dnes sestra volala na veter.kliniku, kde její fence zákrok prováděli,nebo, zda může čekat do zítřejší kontroly? Děkuji
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, věřím že pejsek je v pořádku. Po narkóze je pejskům špatně tak někdy nechtějí přijímat vodu, je to v pořádku. Pokud by však nechtěla déle přijímat vodu je nutné stav řešit.
S pozdravem MVDr. Puturková
Dobrý den, který druh krmiva je vhodnější pro 8-letého dobrmana, který trpí lymfangiektázií-TROVET dog MXF nebo TROVET dog INTESTINAL-DPD? Děkuji.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, pro Vašeho pejska jsou vhodnější granule TROVET dog INTESTINAL-DPD popř. jiné s nízkým obsahem tuku.
S pozdravem MVDr. Markéta Puturková
Dobrý den, zakoupili jsme u Vás antiparazitní obojky Scalibor, které jsou na bázi látek jedovatých pro parazity a ještě Beaphar bio band, který obsahuje silice odpuzující parazity, tedy na bázi nejedovatých látek. Obojky se silicemi jsme chtěli vyzkoušet, protože nebyly tak drahé a hlavně jsou určitě bezpečnější pro zdraví psů. Neočekáváme od nich však to, co slibují, jelikož máme psy dlouhosrsté s velice hustou srstí. Obojky mají už nasazené a voní opravdu příjemně, našla jsem psovi klíště pár dní po nasazení obojku, nevím však, zda bylo klíště už přisáté při nasazování, jelikož bylo už poměrně velké. Můj dotaz se týká možností kombinovat bio obojek s chem obojkem nebo je nutné před nasazením jedovatého obojku bio band sundat? předem děkuji za odpověď.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, domnívám se že není důvod proč by nemohl mít oba najednou, ale zdá se mi to zbytečné. Já osobně mám Scalibor na svých psech vyzkoušený a nemyslím, že by jim nějak škodil... je důležité aby měli obojek nasazený stále (ať už to bude jeden nebo druhý) a dostatečně utažený. Během prvního týdne po nasazení obojku můžete na pejskovi ještě nalézat parazity, protože se účinná látka ještě nerozšířila po celém těle.
S pozdravem MVDr. Puturková
Hezký den vám všem! Protože jsem vaší spokojenou zákaznicí a chci ji být i nadále, obracím se o radu - jaké krmivo pro mého Bernského salašnického mazlíka (6let)? vysvětlím : jsem nezkušenou chovatelkou,měla jsem pocit, že když občas změním granule, bude vše OK, každý výrobce si své chválí, v každém je trošku něčeho jiného, atd.! Jenže vznikl problém, zdá se, že trpí nějakou alergií hlavně na štípance po klíšťatech, napřed se objeví mokvavá, páchnoucí lepkavá srst a pod ní kůže kvasí, bolí,..!Před třemi lety to měl poprvé, hodně silné, celý zátylek mu zbolavěl, měl horečky a řekli mi,že chytil nějakého streptokoka a že se může stát, že kdykoli, doživotně, se mu to kdekoli na těle za vhodných podmínek,objeví, udělá! Až do letošního roku byl klid. Nyní, v podstatně slabší míře, znovu máme problém! Doporučení veterináře - čerstvé léze obstříhat, vyčistit betadinou, pak Cortizeme. A teď to, co bych potřebovala poradit! Doporučeno i pouvažovat nad granulemi, ne ty, kde jsou hlavně obiloviny, rády podporují alergie, taky vyzkoušet a zůstat u jednoho druhu, nu a doplněk stravy -100% lososový olej! Ptám se - které granule pro něj, aby mu pomohly proti alergiím na kůži? Děkuji předem za odpověď! Tračová Jana.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, existují speciální granule pro citlivé psi (např. od Hills apod), které jsou určené mj i pro alergické psi. Já osobně si myslím, že jsou zbytečně drahé... sama mám psa "alergika" a dávám granule Brit care jehněčí s rýží a svědčí mu. Co se týká té značky - pokud jste měla již nějaké hypoalergení granule, které vašemu pejskovi vyhovovali tak bych v nich pokračovala. Volte kombinaci hypoalergenních mas (jehněčí, losos...) Ale co je nejdůležitější - pokud chcete aby to mělo účinek tak nesmíte dávat minimálně měsíc žádné pamsky a pod. jenom granule!!! Pak můžete začít postupně přidávat další složky potravy. Hodně štěstí.
S pozdravem MVDr. Markéta Puturková
Dobrý den, potřebovala bych poradit s výživou psa. Jedná se o šarpeje ve věku téměř 8 let. V posledním měsíci razantně zhubl, jsou mu výrazně vidět žebra, páteř, kyčle. Přitom jí jako vždy, značku granulí jsem neměnila. Krmím většinou granulemi Pro Plan Large Athletic nebo Sensitive Salmon. Zvažovala jsem nákup granulí pro seniory, ale zjistila jsem, že mají nižší obsah tuků a bílkovin, takže by to problém asi neřešilo. Mohli byste mi nějaké vhodné granule doporučit nebo je to spíš projev nějaké nemoci a měla bych to řešit s veterinářem? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Škarková
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, v tomto případě bych se přikláněla spíše k návštěvě veterinárního lékaře. Pokud krmíte stále stejně, jí stejně bude se pravděpodobně jednat o celkové onemocnění (ledvin, jater, GIT) a doporučuji Vám co nejdříve vyhledat veterinárního lékaře.
S pozdravem MVDr. Markéta Puturková
Dobrý den, mám 8 týdenní štěňátko Cane Corso a potřebovala bych poradit s výběrem vhodných granulí. Paní chovatelka krmila Eminent a mě se nezdají moc kvalitní.Na pejskovi nechci šetřit, ale vím, že nejdražší neznamená nejkvalitnější. Děkuji za odpověď. Crhonková
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
za sebe mohu doporučit Natural, Pro Plan, Brit Care (mám s nimi dobré zkušenosti a pejskové je dobře snáší - nemají průjmy a pod.) Eminent není špatné krmení. Řekla bych takový lepší průměr.
S pozdravem MVDr. Puturková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám pejska je to jorkšír a krmím ho granulemi Natural. Teď tu mám granule tak na měsíc a nevím, jestli mu mám ještě koupit pro štěňata nebo už pro dospělé psy??? 22.května mu bude rok. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Machková
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, určitě bych volila granule pro štěňata minimálně do 1 roku věku.
S pozdravem MVDr. Puturková
Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat na 10,5let staršího boxera,který začal mít poruchy asi 2x dostal záchvat tím, že upadl ale za chvíli se postavil, často zvrací a nejhůře, když odejdeme do práce nechce být sám a doma vše kouše-dveře, věci co zůstanou v chodbě tahá do svého pelíšku klíče, tašku, hlavně naše booty.Jako štěě nic moc nevyvedl, ale ted těžce nese, jeli sám, do toho ty nečekané záchvaty, někdy zvrací, pěnu u huby spadne na bok a třepe nohama, vždy přiběhnu a snažím se ho probrat, za chvíli vyskočí a je to dobré....V poslední době i zhubnul.Myslíte, že můžete poradit? Samozřejmě i vyhledáme přímo pana veterináře, ale zajímal by mě i Váš názor. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem H. Kučerová
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, co se týká záchvatů - může se jednat o epileptické záchvaty, které mohou vznikat z mnoha příčin (onemocnění srdce, mozku atp.), může se také jednat o onemocnění ledvin... obě tyto varianty jsou vážné a mohou ohrožovat život Vašeho pejska... Jeho chování bych přisuzovala tomu, že se snaží upoutat Vaši pozornost a říci Vám že mu není dobře... Doporučuji co nejdříve navštívit veterináře a udělat potřebná vyšetření (tj. odběr krve, rtg a sono srdce...)
S pozdravem MVDr. Puturková
Dobrý den, zajímalo by mě jaké jsou nejčastější poruchy reprodukce koček/kocourů. Víte o nějaké odborné literatuře k dané problamatice? Předem děkuji za odpověď. Drápalová
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, na Vaši otázku nemohu odpovědět, protože jsem nikdy žádnou statistiku nedělala ani o žádné nevím. Odborná literatura určitě je, ale myslím si že by to byli vyhozené peníze... pokud Vás zajímá konkrétní problém obraťte se na svého veterinárního lékaře. Navíc u šlechtěných koček (např. častější problémy u porodu u britské modré atp.) se setkáváme s problémy častěji než u divoce žijících...
S pozdravem MVDr. Puturková
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu Vaši veterinární poradnu. Můj kocourek je pozitivní na FeLV, občas mívá bolesti nohou, tedy alespoň myslím, že nohou - zadních končetin. Jednou dokonce úplně přestal chodit, poté problém po infuzích a antibiotikách zmizel. Ale párkrát se bolesti vracely v menší intenzitě. Souvisejí bolesti končetin s FeLV a co to znamená? Jedná se o porkočilou fázi nemoci apod.?? Dnes jsme dokončili podávání Virbagenu omega a kocourek je asi 2 měsíce stabilně v relativně dobré kondici.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, pozitivita na FeLV (tedy virus kočičí leukémie) znamená buď nakažení tímto virem s následným projevením nemoci, která ve třetině případů končí fatálně nebo může být kočička tzv. přenašečem (tzn. že se s virem setká, má ho v sobě, ale je proti němu imunní). Tento virus se dá přirovnat k lidskému viru AIDS. Má podobný průběh (v případě projevení onemocnění je organismus kočky náchylnější k různým onemocněním a i banální "chřipka" může končit smrtí), ale je přenosný jen mezi kočkami. Co se týká bolestí nohou - nepíšete zde jak je Váš kocourek starý?? Ale myslím si, že bolesti nohou s tímto onemocněním nesouvisí.
S pozdravem MVDr. Markéta Puturková